2018 Kırmızı Tesettür Elbise Modası

Sponsorlu Bağlantılar

Tesettür denildiğinde aklımıza gelen şekilsiz, bol, hiçbir şeye benzemez elbiseler artık rafa kalktı ve geçtiğimiz 15 yıl ile birlikte bu yıl yeni bir tesettürde trend bizleri bekliyor. Bir çok tesettürlü bayan için en iyisini seçmek de artık diğer elbiselerin arasından değil kendileri için tasarlanmış olan elbiseler arasından seçim yaparak kıyafet satın almak artık mümkün görülüyor. 2018 yılının başlarından itibaren yapılan tasarımlar içinde en fazla tercih edilen sade elbiseler olsa da aslında bu yıl yine tesettürlü bayanlar çok parlak ve çok alımlı olarak giyilebilecek. Son on yıldan bu yana İslami moda ve tesettür modası olarak karşımıza çıkan kıyafetler ile bayanlar hem daha şık hem de daha alımlı bir halde toplum arasında olabilecek. Önceki zamanlarda diğer her çeşit kıyafetten kendilerine şık kıyafetler tasarlatmaya çalışan bayanlar tam olarak tüm tekstil firmalarının kendi bünyelerinde yapmış olduğu tesettür modasını takip edebiliyor. Artık dergilerde kapaklar, kıyafet kataloglarında tesettür üzerine tüm kıyafetler de diğer kıyafetler üzerine eklenerek hem tesettüre gençlerin özendirilmesi hem de daha rahat ve daha şık kıyafetlerin tesettürlü bayanlar tarafından seçilebilmesine yardımcı oluyor.

2018 Kırmızı Tesettür Elbise Modası

Bu yılın başlarından itibaren moda tesettürde artık kırmızı diyebiliriz. Kırmızı elbiselerde abiye olarak tercih edildiğinde tesettür tercih eden bayanlar için bir çok çeşitte fakat kırmızı elbiseler bayanlar tarafından rağbet bulacak. Kırmızı elbiselerin bir çoğu iki parça halinde kullanılabilirken aslında bayanlar tarafından tek parça olanların daha çok rağbet göreceği düşünülüyor. Günümüzde eski zamanlara nazaran bir çok kadının tesettür kıyafet seçimi yaparken güncel olarak seçtikleri elbiseler pek de çok alımlı olmasa da dış kıyafeti olarak seçilen feracelerin, pardösülerin ve bir çok kaban tarzı kıyafetlerin seçimlerinde tesettürlü bayanlar daha çok özen içinde seçim yapıyor. Fakat iç kıyafetler bu yıl o kadar karakterize ve stil üretiliyor ki diğer kıyafetlere tesettür giyim parmak ısıttıracak denilebilir.

Tesettür elbise çeşitleri içinde bir çok elbisede bu yıl büzgülerin hakim olduğu ve bu elbiselerin isteğe göre işli veya işsiz olarak seçimi bayanlar tarafından yapılacak. Yani isteyen bayanlar bu tesettür elbiseleri kırmızı olarak seçerken üzerinde pul ve boncuk işlemelerini seçecek istemeyen kişiler de bu boncuk ve pul işlemeli elbiseleri seçmeyecek. Peki; gelelim bu elbiselerin kumaş stillerine aslında yaz ayları için çok parlak renklerin kırmızı ile birlikte seçilmesi bazı bayanları rahatsız etmiş gibi görünse de bazı bayanlar için parlak kırmızı her zaman giyilebilecek renkler arasında yer alıyor. Parlak kırmızı kumaşlar ile yapılacak olan elbiselerde en fazla saten kullanılırken bazı elbiseler ise işlemeler ile parlak hale getirilecek gibi duruyor.

Ferace Seçimi

İyi bir elbise seçimi elbette ki önemli fakat tesettürlü bayanlar için en fazla dış kıyafetlerinden olan pardösü, ferace ve kaban gibi kıyafetlerin seçimleri daha da önemli. Çünkü tesettürlü bayanlar her zaman dış kıyafeti olarak kendilerine bir kıyafet seçtikleri için mutlaka dış kıyafetlerini hem çok çeşitli hem de renklerini ayakkabı ve çantalarına uygun bir biçimde seçebilecek şekilde dizayn etmeli ve bu şekilde kombin yapmalıdır. Bu yıl tesettürlü bayanların kombin yaparken mutlaka çanta ve ayakkabıları aynı renk ve aynı tonda almaları önerilir. Çünkü aynı tondaki ayakkabıların ve çantaların tek renkten kullanılan ferace ve pardösü gibi dış kıyafetleri ile birlikte seçilmesi oldukça rahat ve şık bir kullanım için mutlaka gerekli bir kıyafet tarzıdır.

Sponsorlu Bağlantılar
Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.


Yukarı Çık