Ankara Tüp Bebek Tedavisinde Embriyo Dondurma İşlemleri

Sponsorlu Bağlantılar

Prof. Dr. Sevtap Hamdemir Kılıç, gelişen teknoloji bir çok sağlık problemi gibi gerek kadın gerekse erkek infertilitesin de karşılaşılan sorunlara sağlanan çözümlerde e büyük gelişmeler kaydedilmesine katkıda bulunulduğunu söylerek, önceleri klasik tüp bebek tedavisi ile sınırlı olan bu teknoloji, mikromanipülasyona izin veren mikromanipülatörlerin  geliştirilmesi ile özellikle erkek infertilitesinde yüz güldürücü sonuçları sağlamaktadır. Ancak yüksek maliyetleri olan bu yardımcı üreme teknikleriyle tedavide döllenme kaliteli embriyo elde edilmesi embriyo transferi oranları yüksek olabilmekle beraber, gebelik ve özellikle de canlı doğumla sonuçlanan doğum oranları arasında oldukça büyük bir oran farkı vardır. Bu durum sonuç alınana kadar maddi ve manevi yükü ağırlaştıran tekrarlara neden olmaktadır. Ancak teknoloji tüp bebek tedavilerinde sayılı embriyo transferi nedeni ile atılmak zorunda kalan kaliteli embriyoların dondurularak saklanmasına ve eğer, ola ki gebelik gerçekleşmez ise az bir maliyetle eldeki embriyoların transferine olanak sağlanmaktadır.

Tüp bebek uzmanı  Prof. Dr. Sevtap Hamdemir’in sitesi : https://sevtaphamdemir.com

Hangi durumlarda embriyo dondurma yapılmaktadır? 

Ankara tüp bebek tedavilerinde embriyo dondurma yapılması gereken durumlar, embriyo transferinden sonra geriye kaliteli embriyo kaldığı durumlarında, kullanılan ilaçlara bağlı olarak aşırı uyarılan OHSS gibi durumlarla karşılaşan hasta profillerinde,  endometriumun yeterli kalınlığa ulaşmadığı durumlarda, rahim duvarında izlenen poliplerde, kemoterapi ve radyoterapi gibi onkoloji tedavisi gören hastalarda tedaviler öncesinde embriyo dondurma gerçekleştirilebilir.

Tüp bebek tedavisi sırasında riskli gebelik takibi gerekiyorsa, yüksek riskli gebelikler kapsamında takibinin yapılması gerekir.

Yüksek riskli gebelikler hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.

Tüp bebek tedavisinde embriyo dondurmanın avantajları nelerdir? 

Hastanın durumuna göre taze siklusta en fazla bir veya iki embriyo transferi gerçekleştirilebilir. Hastanın yaşına ve yaşayanına göre bu sayı değişiklik gösterebilir. Eğer hasta da transferden sonra embriyo kalır ise uygun olanlar ve kalan embriyolar bir sonraki gebelik için dondurulabilir.

Ankara tüp bebek tedavisi hakkında detaylı bilgi: https://sevtaphamdemir.com/ankara-tup-bebek-tedavisi/

Tüp bebek tedavisinde dondurulan embriyolar ne kadar süre ile saklanabilir?

Ankara tüp bebek tedavisinde dondurulan embriyolar 5 seneye kadar saklanabilir. Ancak bu süreden daha sonra embriyoların saklanmaya devam edebilmesi için bakanlıktan izin alınması gerekmektedir. Hastanın tekrar embriyosunun olamaması durumunda bu süre uzatılabilmekte, izin alınabilmektedir.

Sponsorlu Bağlantılar
Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.


Yukarı Çık