Antep Fıstık Seçimi Nasıl Olmalıdır?

Sponsorlu Bağlantılar

Ülkemiz, hemen hemen her çeşit kuruyemişin yetiştirilmesine en uygun iklime sahip bir konumda. Özellikle de besin değerleri en yüksek olan kuruyemişlerin çoğu Türkiye’de yetişiyor. Bunların başında da elbette Antep Fıstığı geliyor. Pek çok kuruyemiş için, üretim oranları göz önünde bulundurulduğunda kuruyemiş üreticiliğinde Türkiye’nin ilk sıralarda yer aldığı görülür. Bu ürünlerden en önemlisi ise Antep Fıstığı olarak karşımıza çıkar. Tüm dünyada en sevilen ve yemeklerde, tatlılarda en çok kullanılan kuruyemişlerden biri olarak da lezzetiyle ün yapmıştır.

Fıstık ezmesi ise Antep fıstığının en güzel ve lezzetli hallerinden biri. Özellikle en çok sevilen ezmelerden Antep fıstık ezmesi yöreye özgü lezzetleri taşır. Yüzde yüz doğal yöntemlerle ve geleneksel yöntemlerle elde edilir. Antep yöresinin lezzeti ve aranan tadı bu şekilde korunmuş olur. Koruyucu ve zararlı maddeler, gıda boyaları, kimyasallar ya da farklı doğal olmayan ürünler bulunmaz. Antep fıstık ezmesi, rengini sadece ama sadece içindeki fıstıktan alır. Renklendirici kullanılması söz konusu değildir. Bu sayede de sağlık açısından oldukça güvenilirdir.  Antep fıstık ezmesi, bol bol iç Antep fıstığı içerir. Ek olarak yalnızca su ve şeker kullanılır. Doğal olması sayesinde ve sağlığa zarar verebilecek ürünler içermemesiyle, raf ömrünü uzatmak adına kimyasallar kullanılmadan üretildiği için güvenle tüketilebilir. Bu sayede hem çocuklar, hem de yaşlılar için güvenle tüketilebilir.

Kahvaltılık Antep fıstık ezmesi de en sevilen ürünlerimizin başında geliyor. Güne tatlı ve enerji dolu başlamak için en tercih edilen lezzetlerden olan kahvaltılık Antep fıstık ezmesi, enerjisini içindeki fıstıklardan alıyor.

Antep Kuruyemiş Çeşitleri Neler?

Tekin Antep Fıstığı: Türkiye’de tekin antep fıstığı olarak da bilinen bu Antep fıstığı kalite bakımından üstündür.

Barak Yıldızı Antep Fıstığı: Antep fıstığı çeşitleri ile karşılaştırıldığında, en erken olgunlaşan antep fıstığı çeşidi denilebilir. Barak yıldızı antep fıstığı, yeşil renktedir ve koyu içe sahiptir. En lezzetli fıstık çeşitlerinden biridir.

Halebi Antep Fıstığı: Halebi Antep Fıstığı, Eylül ayı içerisindeki orta dönemlerde olgunlaşan bir fıstık çeşididir. Halebi antep fıstığı oldukça kalitelidir. Nadir bulunur.

Ohadi Antep Fıstığı: Antep fıstığı çeşitleri ile karşılaştırıldığında oldukça geç olgunlaşan bir çeşittir.

Antep fıstık seçiminde dikkat edilmesi gereken başlıca unsur ise; öncelikle fıstığın mutlaka doğal ve organik olmasıdır. Taze şekilde ulaştırılması, lezzeti ve kalitesiyle kendini belli etmesidir.

Arzu ettiğiniz kuruyemiş çeşitlerine; kaliteli, organik ve yüzde yüz doğallık garantisi ile www.gaziantepyoreselgurme.com adresini ziyaret ederek ulaşabilirsiniz. Arzu ettiğiniz kuruyemiş çeşidinin en taze, en lezzetli ve en kaliteli haline kısa süre sürede ulaşabilirsiniz. Ramazan Ayına özel kampanyalar ile, yüzde yüz güvenli alışveriş garantimiz ile ve telefonla da sipariş gibi avantajlar sayesinde özlediğiniz tazelik, lezzet ve doğallık bu adreste!

Sponsorlu Bağlantılar
Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.


Yukarı Çık