Bahar Aylarında Yenilenme Zamanı

Sponsorlu Bağlantılar

Kışı geride bıraktığımız, baharın iyiden iyiye kendini göstermeye başladığı şu günlerde doğa kendini yenilemenin, tazelemenin telaşında. Doğadaki bu değişimin bizleri de yaza hazırlığa ve yenilenmeye teşvik ettiği de bir gerçek. Kışın rehavetini üzerimizden atmak, canlanmak, tazelenmek için muhteşem bir zaman.

Uzmanların yapmış olduğu araştırmalara bakıldığında kadınların özellikle bahar aylarında kendilerine başvurduklarını görüyoruz. Peki değişime, yenilenmeye en çok yönelinen bu aylarda kadınlar daha çok hangi işlemleri tercih ediyor?

Sizler için bahar aylarında en çok tercih edilen tedavi yöntemlerini sıraladık;

  1. Bölgesel Zayıflama

Bölgesel zayıflama, hedeflenen bölgede yağı yok etme odaklı işleyen bir uygulamadır. Bölgesel zayıflama, temassız olarak gerçekleştirilir. Belirlenen bölgede yağ kas ve su, işlem sırasında ayrı ayrı değerlendirilir ve işlem sırasında sadece yağlar hedef alınır. Bölgesel zayıflama işleminde diğer dokular zarar görmez.

Bölgesel zayıflama, vücudunu şekillendirmek isteyen, vücudunun belirli bir bölgesinde incelme ihtiyacı olan kişilere uygulanabilir. Göbek eritme, bacak inceltme, basen küçültme gibi alanlar için bölgesel zayıflama işlemi etkili olacaktır.

Konu hakkında en çok merak edilen kısma gelecek olursak, bölgesel zayıflama kalıcı mıdır? Ve bölgesel zayıflama etkileri ne zaman görülür? Bölgesel zayıflama, liposuctiona eş değer görülen bir uygulama olarak uzmanlar tarafından onaylanmıştır. Bu sebeple kısa vadede incelme işlemi uygulanan bölgede yağlanma olması mümkün değildir. Bölgesel zayıflama etkileri, kişilere göre değişiklik gösterebilse de genellikle ilk seans sonunda %50 sonuç alındığı görülmektedir. İkinci seanstan sonra dışarıdan görülebilen ve ölçülebilen sonuçlar almak mümkündür. İşlemin tamamlaması ortalama 3 ay sürmekte ve 3 ay boyunca incelme kademeli olarak devam etmektedir.

  1. Çatlak Tedavisi

Vücut çatlakları, bilindiği üzere kilo alıp verme sonucu oluşmaktadır. Çatlakları tanımlarken, cildin esnekliğini kaybetmesi de diyebiliriz. Esnekliğini kaybeden ciltte kimi zaman beyaz, kimi zaman kırmızı bazen derin ve bazen yüzeysel olmak üzere bölgesel çatlamalar meydana gelebilir.

Çatlak tedavisinin zorlu bir tedavi süreci olduğu bilinmektedir. Fakat bu çatlak tedavisinin imkansız olduunu göstermiyor. Bu konu üzerine çalışmalar yürüten uzmanlar tarafından mezoterapi, prp, fransiyonel karbondioksit lazer gibi uygulamalardan başarılı sonuçlar alındığı belirtilmektedir.

Çatlak tedavisinde, cilt tipiniz, çatlak yapınızı iyi tahlil edebilen, işlem tercihini doğru bir şekilde gerçekleştirecek ve uygulayacağı işlemde tecrübe sahibi uzman bir dermatolog ile çalışmak istediğiniz sonuçları almanızı sağlayacaktır. Geç kalmadan başlayacağınız çatlak tedavisi, yaz aylarında çatlaklarınızın yok edecek veya görünürlüğünü azaltacaktır.

  1. Koltuk Altı Terlemesi

Diğer bir adı hiperhidroz olan aşırı terleme problemi, kişilerde genellikle bölgesel olarak görülen, terlemenin normalin üzerinde seviyelerde olması durumudur.Bu problem başta koltuk altı olmak üzere ellerde, ayaklarda görülebilir.  Aşırı terleme problemi, kişileri ıslaklık ve koku temelli rahatsız etmekte hatta ileri boyutlarında sosyal hayatını etkilemektedir. Aşırı terlemeyi engellemek için başvurulan birçok yol vardır.

Bu başlık altında koltuk altı terlemesi en sık karşılaşılan problemlerden biridir. Koltuk altı terlemesi için koltuk altına uygulanan bir işlemle bu bölgede bulunan sinirlerin bir kısmı felç edilir. Böylece aşırı terleme büyük ölçüde ortadan kaldırılmış olur. Yaz aylarının en büyük dertlerinden biri olan koltuk altı terlemesinin çözümü oldukça kolaydır. Koltuk altı terlemesi için yapılan uygulama altı aya kadar kalıcılığını korur. Sonrasında işlemin tekrarı ile yeniden tam verim sağlanır.

  1. Cilt Bakımı

Cilt, ihmal edilmeye gelmeyecek kadar değerli bir parçamızdır. Gün içerisinde maruz kaldığımız güneş, toz, kozmetik ürünleri gibi maddeler cildimize sürekli olarak zarar verir. Bu zararlardan kurtulmak için günlük cilt temizliğimizi yapmanın yanında güneş kremi kullanımını da yaz kış sürdürmeliyiz. Peki evimizde biraz özen ile gerçekleştireceğimiz bu uygulamalar cilt için yeterli midir? Maalesef bu sorunun cevabı hayır. Cilt periyodik aralıklarla basit usul temizliğin yanında derinlemesine bir temizliğe ve bakıma da ihtiyaç duyar. Kimi zaman bunu ihtiyaç gibi görmesek de aslında cildimiz bunu bir süre sonra muhakkak bizlere belli eder. Bu konuda uzman dermatologların uyguladığı cilt temizleme ve cilt bakım işlemleri sayesinde cildinizin tazelendiğini, yenilendiğini siz de fark edeceksiniz. Sonrasında bakımlı bir cilt üzerine günlük olarak gerçekleştireceğiniz temizlik işlemleri, her gün içeceğiniz 2 litre su ile sağlıklı bir cilt sahibi olmayı sürdürebilirsiniz.

Gelen baharla birlikte en çok tercih edilen bu uygulamalar belki sizlerin de aklında olan, merak ettiklerinizdir. Verdiğimiz kısa bilgiler sonucunda ihtiyaç duymanız halin de siz de bu işlemlere başvurup kendinizden memnun olarak yaza adım atabilirsiniz. İşlemler hakkında ayrıntılı bilgi almak ve aklınıza takılan soruları sormak için uzman dermatolog Fulya Tezel’e ulaşabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar
Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.


Yukarı Çık