Basit Diş Beyazlatma Teknikleri

Sponsorlu Bağlantılar

Diş doğal yapısı itibariyle mine tabakasındaki kalsiyumdan ötürü beyaz renkte gelişmiş bir yapıdır. Fakat ağız bakımının ve hijyenin ihmal edilmesi, şekerli ve asitli içeceklerin sıklıkla tüketilmesi ve dişlere gereken özenin gösterilmemesi bu beyaz yapının kaybolmasına neden olabilir. Bu durumda insanlar diş beyazlatma yöntemlerine başvururlar. Bunun için ilk adım elbette düzenli ve kaliteli ağız ve diş bakımıdır.

Günde iki kere uygun bir fırça ve diş macunu ile yapılan ikişer dakikalık fırçalamalar büyük oranda ağız içi hijyenin sağlanmasına yardım eder. Böylece daha beyaz ve sağlıklı dişlere, ferah bir nefese kavuşmanın önündeki ilk engel ortadan kaldırılır. Düzenli yapılan diş hekimi muayeneleri, www.bikullan.com sitesinde bahsedilen basit diş beyazlatma teknikleri ile hayalinizdeki bembeyaz gülüşe kavuşmak artık bir hayal değil. Örneğin her fırçalamadan sonra diş fırçanıza süreceğiniz bir miktar karbonat ile yapılan ikinci bir fırçalama, dişlerin beyazlamasına katkı sağlayabilir.

Onun haricinde piyasada kolaylıkla bulabileceğiniz diş beyazlatma kalemleri, mavi ışıklı ve özel jelli diş beyazlatıcı aygıtlar da yine faydalı olabilirler. Fakat burada önemli bir detayı siz değerli okuyucular ile paylaşmakta fayda var. Herkesin diş yapısı birbirinden farklıdır. Kimi dişler hassas, daha önceden alınan bir darbe ile çatlak veya kırık olabilirler. Bu beyazlatıcılar diş hassasiyetini arttırarak acılı dakikalar geçirmenize de sebep olabilirler. Bunun için en doğrusu diş hekiminize danışarak bu tür uygulamaları evde denemenizdir.

Sponsorlu Bağlantılar
Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.


Yukarı Çık