Buz Lazer Epilasyon Avantajları

Sponsorlu Bağlantılar

Vücudunuzda oluşan tüylerin kalıcı veya geçici olarak uzaklaştırılması amacıyla yapılan epilasyon, özellikle kadınların en büyük sorunları arasında yer almaktadır. İnsanlık kadar eski bir geçmişe sahip olan bu sorun, günümüze kadar ağda, iplik, epilasyon makineleri, tıraş ve sarartma gibi farklı yöntemler ile yapılmaktaydı. Günümüzde kalıcı olarak da uzaklaştırabileceğiniz bu tüy ve kıl oluşumlarında, lazer epilasyon yönteminden faydalanabilirsiniz. Erkek veya kadın fark etmeksizin herkes tarafından yaptırılabilen bu uygulamada, lazer ışını kullanılmakta ve kıl kökleri tahrip edilmektedir.

1990’lı yılların sonunda ticari olarak kullanılmaya başlayan lazer epilasyon, kıl köklerinde yer alan melanin pigmentinin hedef alınması ve kıl köklerinin tahrip edilerek uzaklaştırılmasını amaçlamaktadır. Bu amaçlar farklı lazer epilasyon çeşitleri kullanılmakta ve bu çeşitler dalga boylarına göre farklılaşmaktadır. Son teknoloji ürünler lazer çeşidi olan buz lazer eskişehir, İzmir ve Ankara gibi büyükşehirlerde yer alan elit merkezlerde bulunabilmektedir. Arzu ettiğinin güzel görünüme ulaşabileceğiniz lazer uygulamalarını, koltuk altı, bikini ve yüz dahil olmak üzere vücudun hemen hemen tüm bölgelerinde rahatlıkla yaptırabilirsiniz.

12 yaş ve üzeri herkes tarafından yaptırılabilen bu lazer işleminde, seans süreleri 4 ila 12 seans arasında uygulama bölgelerine göre değişim gösterebilmektedir. Bu işlemin başarısı ise cilt rengine, kıl rengine ve kılın kalınlığına bağlı olarak değişim gösterebilmektedir. FDA (Amerikan İlaç ve Gıda Dairesi) tarafından onaylı olan buz lazer eskişehir ve Antalya gibi sıcak bölgelerde bayan ve erkekler tarafından yoğun bir şekilde kullanılmaktadır. Sizlerde bu lazer çeşidi hakkında bilgi almak istiyorsanız, Dr.Oğuz Uçar ve www.droguzucar.com adresinden yardım alabilirsiniz.

Buz Lazer Epilasyon Avantajları

Buz lazer eskişehir, İzmir ve Antalya gibi yazları oldukça sıcak olan bölgelerde ayrıca erkekler tarafından yoğun bir şekilde tercih edilmektedir. Acı ve ağrıyı minimuma indirgeyen bu lazer çeşidi, en etkili ve en konforlu yöntemler arasında ilk sırada yer almaktadır. Seans süreleri oldukça kısa olan bu lazer uygulamasında, geniş yüzeyler kısa süre içerisinde hedef alınabilmektedir. Buz lazer ile ortalama olarak 6 seansta tüm vücut tüylerinizden kurtulabilirsiniz. Ciltte yer alan güçsüz tüyleri dahi alan buz lazer, kalıcı sonuç vermektedir. Buz lazer uygulamasının en büyük avantajlarından birisi her mevsim yaptırılabilmesidir.

Yaz aylarında dahi yaptırabileceğiniz bu uygulamada, herhangi bir yan etki meydana gelmez. Özellikle erkekler tarafından acı veya ağrı içermediği için tercih edilen buz lazer, kıl yoğunluğu veya rengi fark etmeksizin yapılabilmektedir. Güvenilir ve konforlu olan buz lazer eskişehir gibi bölgelerde yer alan elit merkezler yaptırılabilmektedir. Kısırlığa veya kansere hiçbir şekilde yol açmayan bu uygulama sonrasında kısa süreli kızarıklık veya tahriş oluşumu meydana gelebilmekte fakat bu etkiler birkaç gün içerisinde kendiliğinden geçmektedir. Bunun yanı sıra direkt olarak güneşe maruz kalmaktan uzak durmalı ve ilk gün sıcak su ile duş almaktan kaçınmalısınız. Ayrıca her tür cilde sahip kişilerde de yaptırılabilen bu işlem ile sizlerde eşsiz bir görünüme kolay bir şekilde ulaşabilirsiniz.

Diode Lazer

810 nm dalga boyunda yer alan lazerlere diode lazer denmektedir. Ütüleme lazer olarak da bilinen bu lazer çeşidi, diğer çeşitlere nazaran daha derin noktalara inebilmektedir. Daha etkin ve daha kolay tedavi süreci sağlayan bu lazer çeşidi, genellikle ince siyah tüylerin ortadan kaldırılmasında kullanılmaktadır.

Tüm cilt tiplerinden rahatlıkla kullanılabilen bu lazer çeşidi, en fazla olarak yüz, sırt, kol ve üst bacak gibi bölgelerde tercih edilmektedir.  Koyu cilt ve kalın kıllara sahip olan kişilerce tercih edilen bu lazer çeşidi, istenmeyen tüylerinizi kalıcı olarak ortadan kaldırmanıza yardımcı olmaktadır.

Diode Lazer Avantajları

Diode lazer‘in birçok farklı avantajı bulunmaktadır. Uygulaması oldukça kolay ve basit olan bu lazer çeşidi, herhangi bir yan etkiye sebep olmamaktadır. En az seviyede acı ve ağrıya izin veren bu lazer uygulamasının en büyük avantajlarından birisi yüz bölgesinde uygulanabilmesidir. Kalın veya ince tüylerde kullanabileceğiniz bu lazer çeşidinde son derece etkili sonuçlar alabilirsiniz.

Kalın kıllarda ve koyu cilde sahip kişilerde en etkili sonuçları veren bu uygulama öncesinde, kıllarınızı ağda, cımbız veya epilasyon aleti ile almamaya özen göstermeniz gerekmektedir. Diode lazer ile arzu ettiğiniz görünüme kavuşabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar
Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.


Yukarı Çık