Cilt Bakımı İçin Güneşi Kullanmak

Sponsorlu Bağlantılar

Güneş, saatli bombadır aslında. Çok uzun bir süre korumasız bir şekilde güneş ışığına maruz kalmak ciddi sonuçlara yol açabilir. Yalnızca birkaç dakika içinde UVA ve UVB ışınları ciltte çok ciddi zararlara neden olabilirler.

UVB ışınları enerji taşıyıp ciltte güneş yanıkları meydana getirirken, UVA ışınları ise deride ciddi zararlara neden olurlar.

Fazla güneşlenme birçok deri hastalığına neden olurlar. Güneş yanıkları, deri yaşlanması, cilt lekeleri ve kanser cilt bakımı dikkat edebileceğiniz şeylerdir.

Deri kanserlerinin en büyük nedenleri arasında güneş ışınları gösterilebilir.

Güneş her zaman zararlı mı?

Elbette değil, cilt bakımı yapmak isteyen her kadının güneş ışınlarına da ihtiyacı bulunmaktadır. Vücudun D vitamini salgılamasını sağlayarak daha parlak bir görünüm sağlar.

Güneşten korunmak için birkaç öneri

Güneş ışığına maruz kaldığınız zamanlarda fiziki olarak tedbirlerinizi almanız gerekmektedir. Bunlar; Şemsiye, giysiler, şapla, güneşten korunma ürünleridir. Aynı koruma faktörlerinin değişik marka ürünleri vardır ve bunlar aynı derecede koruma gücüne sahip olmayabilirler. Marketlerde satılan markalı güneş kremleri uygun fiyattan satılsa da gereken koruyuculuğu sağlayamazlar. Bunun için eczanelerde satılan ürünleri tercih etmenizi öneriyoruz.

Birçok koruma yapsanız bile UVA ışınlarına karşı hiçbir koruma sağlayamazsınız.

Dermatologların tavsiyeleri

Uzun süre güneşe çıkmadan veya deniz kenarına girmeden önce UVA ile UVB ışınlarına karşı koyan güneş ürünlerini seçin. Özellikle ilk günler için yüksek koruma ürünleri daha sonraki günlerde de derinizin yapısına uygun bir faktörü seçebilirsiniz. Saat 11 ile 16 saatleri arasında güneş ışınları tehlikelidir, bu yüzden bu saatlerde dışarı çıkmamak lazım. Çıksanız bile cilt bakımı için dikkat edeceğiniz kremleriniz olmalı

Sponsorlu Bağlantılar
Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.


Yukarı Çık