Dövme Sildirme

Sponsorlu Bağlantılar

Özellikle gençken yapılan dövmeler, ilerleyen yaşlarda birçok insan için pişmanlıktan öteye geçmemektedir. Zamanla derinin sarkması ve çatlaması ile bozulan bu dövmeler, renk kaybına uğrayarak kötü bir görüntü oluşturmaktadır. Günümüz teknolojisi ile birlikte kolayca ortadan kaldırılabilen bu dövmeler, en fazla lazer yöntemi ile sildirilmektedir. Ayrıca dövme sildirme yöntemleri arasında dermabrazyon ve deri altındaki boyayı parçalama özelliği bulunan enjeksiyon sistemleri de kullanılmaktadır. En garanti çözümü lazerle yapılan bu uygulamada, Q Switched Lazer kullanılmaktadır.

Bu lazer çeşidi en yaygın olarak mor, kırmızı ve turuncu renk içeren dövme sildirme uygulamalarında kullanılmaktadır. Rugby lazer adlı farklı bir lazer sisteminde ise koyu renkli dövmeler sildirilebilmektedir. Lazer sisteminin mantığında ise dövme yapılırken uygulanan boyaların parçalanması bulunmaktadır.

Dövme Sildirme Nasıl Yapılmaktadır?

Kademeli olarak küçük parçalara ayrılan ve daha sonrada silinen bu dövme sonrasında, yara izi oluşumu da ortadan kaldırılarak işlem sona erdirilmektedir. Dövmeleri ortadan kaldırabilmek için dövmenin yaşı, boya kalitesi, renk ve yapısı gibi faktörlerde bulunmaktadır. Bunlar başarı oranını doğrudan etkilemektedir.

Dövme sildirme uygulaması en az 5 seans şeklinde uygulanmaktadır. Burada dövmenin boyutu ve yapısı seans sayısını belirlemektedir. Kişiye göre değişebilen bu seanslar ise ortalama olarak küçüklerde 15, büyüklerde 45 dakika olarak sürmektedir. Koyu cilde sahip kişilerde daha başarılı sonuçlar veren lazer uygulamasında, en kolay koyu renkli ve eski dövmeler çıkmaktadır. Uygulama esnasında yara izi veya ciltte renk değişimi görülebilmektedir.

Lazer Epilasyon

İstenmeyen tüy ve kılların ortadan kaldırılmasına epilasyon denmektedir. Tarih boyunca özellikle kadınların en büyük sorunu olan epilasyon işlemi, günümüze kadar sadece geçici çözümler ile ortadan kaldırılabilmekteydi. Ağda, epilasyon makinesi ve tüy dökücü krem gibi geçici yöntemler ile yapılabilen epilasyon işlemi, artık kalıcı olarak lazer epilasyon ile ortadan kaldırılabilmektedir. Kıl köklerinin tahrip edilerek kılların ortadan kaldırılmasına dayanan bu uygulama, ilk olarak 90’lı yıllarda kullanılmaya başladı.

Epilasyon yöntemleri arasında en az ağrı ve acı içeren uygulamada, kıl köklerinde bulunan melanin pigmenti hedef alınmaktadır. Kıl köklerinde bulunan bu melanin, lazerin oluşturduğu ısı enerjisi ile parçalanmakta ve kıl kökleri yanmaktadır. Genel olarak koyu renkli kıllarda daha fazla başarı olasılığı bulunan lazer epilasyon, vücutta en fazla yüz, kol, bacak, genital bölge ve koltuk altında uygulanmaktadır. FDA onaylı olan bu lazer sistemini, 12 yaş ve üzerinde ki herkes rahatlıkla uygulayabilmektedir.

Lazer Epilasyon Nasıl Uygulanır?

Uygulama yapılacak olan bölgeye göre seans süresi değişim gösterebilmekle birlikte, ortalama olarak 4-12 seans içerisinde uygulanmaktadır. Lazer epilasyon uygulamasında ilk olarak uygulama yapılacak olan bölge tespit edilmektedir. Lazer uygulaması öncesinde uygulama yapılacak olan bölgedeki kıllar jilet ile kısaltılmaktadır. Daha sonra ise kıl kökleri lazer cihazı ile taranmakta ve kıl rengi ile ten rengine göre lazer değeri ayarlaması yapılmaktadır. Ardından uygun doz belirlenir ve lazer uygulaması başlar. Bu uygulama hakkında www.droguzucar.com adresinden bilgi ve destek alabilirsiniz.

Botoks Nedir?

Vücutta en fazla olarak alın, kaş, dudak, ağız kenarları ve boyun çizgilenmelerinde uygulanan botoks nedir? derseniz, botoks, Clostiridium Botulinum adlı bir bakteriden üretilen ekzotosin’e denmektedir. Kuvvetli bir zehir olarak da bilinen botoks, laboratuvar ortamında elde edilmektedir. Ülkemizde oldukça popüler olan bu uygulama, ilk olarak göz ve felç tedavilerinde kullanılmaktaydı. Germe etkisinin gözlemlenmesi sonucunda estetik alanında da kullanılmaya başlanan botoks, daha genç ve daha iyi bir görünüm elde etmenize yardımcı olmaktadır.

İlerleyen yaş veya güneşi gibi etmenler sonucunda insan cildi kırışmakta ve sarkmaktadır. Bu nedenle yaşlı bir görünüme bürünen kişiler, ameliyatsız olarak tedavi yöntemi olan botoks’u tercih etmektedir. Botoks nedir? derseniz, botoks FDA onaylı bir estetik uygulamasıdır. Cerrahi bir işlem uygulanmadan yapılan botoks’ta, anestezi de uygulanmamaktadır.

Botoks Nasıl Uygulanmaktadır?

Ciltte meydana gelen kırışıklıkları gidermek ve daha genç bir görünüme sahip olabilmek amacıyla yapılabilen botoks, sadece uygulandığı bölgede etki göstermektedir. Botoks nedir? derseniz, acısız ve ağrısız olarak yaptırılan bir güzellik uygulamasıdır. Bu uygulama öncesinde ilk olarak bölge seçimi ve ona uygun doz seçimi yapılamaktadır.

İnce uçlu enjeksiyonlar yardımıyla uygulanabilen botoks öncesinde, uygulama bölgesine anestezik etkisi bulunan krem sürülmektedir. Ortalama olarak 10-15 dakika süren bu işlem 4-6 ay arasında bir etki göstermektedir. 18 yaş ve üzerinden rahatlıkla uygulayabileceğiniz botoks işlemi, vücutta herhangi bir yan etki meydana getirmemektedir.

Sponsorlu Bağlantılar
Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.


Yukarı Çık