Estetik ve Güzellik Uygulamaları

Sponsorlu Bağlantılar

Günümüze, gelişen ve yenilenen teknoloji çağında, artık genç kalmak, cildi yenilemek mümkün.     Yalnızca birkaç saat süren operasyonlar sonrasında, bulunduğunuz yaştan çok daha genç görünebiliyorsunuz. Yüzdeki kırışıklıklar, çökmeler, genişleyen gözenekler, cilt kurulukları gibi problemlerin çözümü olan bu uygulamalar, kadınların öz güvenlerini tazeliyor. Estetik ve güzellik uygulamaları sayesinde kadınlar kolaylıkla kusurlarını giderebiliyor ve günlük hayatlarına geri dönebiliyorlar.

Estetik cerrahinin sunduğu geniş yelpazeli seçeneklerle genç görünmek artık çok kolay. Biz de sizler için son önemlerde oldukça moda olan ve en çok tercih edilen birkaç estetik uygulamasını ( bişektomi, yüz germe, hydrafacial) sizler için derledik.

BİŞEKTOMİ

Tombul yanaklar, küçük yaşlara çok sevilen ve sempatik bulunan bir ifade sağlasa da, ilerleyen yaşlarda bir probleme dönüşebiliyor. Kilolu yanaklar, kişilerin olduğundan çok daha tombul gözükmesine sebep oluyor. Buna karşın ince yanaklar ve ince hatlı yüz yapısı daha genç ve estetik bir görüntüye olanak veriyor. Fakat yanak inceltme estetiği yani Bişektomi ile bu görüntüden kolaylıkla kurtulmak mümkün.

Güçlü ve genç bir yüz ifadesi sağlayan bişektomi’de, istenen görüntü herhangi bir iz bırakmadan sağlanabiliyor. Bunun yanı sıra, bu alandaki asimetri de büyük bir ölçüde düzeltilebilir. Bişektomi operasyonu tamamen ağız içinde ve genel ya da lokal anestezi ile steril koşullarla gerçekleştiriliyor. İstenen sonucu elde etmek için bölgede bulunan yağ dokusu gereken miktarda çıkartılır.

Bişektomi Yaptırmadan Önce Yapılması Gerekenler

Bişektomi yani yanaklardan yağ aldırma işlemine karar vermeden önce mutlaka bu işlemi yaptırmayı düşündüğünüz doktora danışınız.  Her ne kadar siz bişektomi yaptırmaya karar vermiş olsanız da muayene olup bu kararı doktorla birlikte vermek her türlü sağlık açısından önemlidir. Ağız içi aft veya uçuk olması bu tür ağız içi çalışılacak operasyonlarda önemlidir. Son kararı doktorun vermesi son derece önemlidir

Yanak bölgelerindeki yağdan dolayı kalın ve tombul yüz hatlarına sahip olan herkes bu uygulamayı rahatlıkla yaptırabilir. Bu operasyon ödeme veya ağrıya neden olmaz. Hasta aynı gün içerisinde taburcu edilir. Hasta ilk gün sadece sıvı ile beslenir ve üç gün sonra çok sert (ekmek vs) yiyecekler dışındaki bütün yiyecekler uygundur. Ayrıca bu işlemin sonuçları kalıcıdır. Yüz çizgileri fazla kilolu olmadığı sürece bir değişiklik göstermez. Bunun yanı sıra bu yöntem, yaşlanma bölgesinde oluşacak olan  deformasyonun üzerinde yağ yastıklarının kütlesini belirli bir miktarda azalttığı için önleyici bir  etkiye de sahiptir.

Bişektomi Yaptırmadan Önce Yapılması Gerekenler

Bişektomi yani yanaklardan yağ aldırma işlemine karar vermeden önce mutlaka bu işlemi yaptırmayı düşündüğünüz doktora danışınız.  Her ne kadar siz bişektomi yaptırmaya karar vermiş olsanız da muayene olup bu kararı doktorla birlikte vermek her türlü sağlık açısından önemlidir. Ağız içi aft veya uçuk olması bu tür ağız içi çalışılacak operasyonlarda önemlidir. Son kararı doktorun vermesi son derece önemlidir

 

YÜZ GERME

Gelişen teknolojinin ve estetik cerrahinin mucizelerinden biri de yüz germe uygulamasıdır. Yüz germe tüm estetik operasyonların içerisinde en büyük değişimi sağlayan işlemdir. Yüz germe operasyonlarında farklı yöntemler uygulanmaktadır. Yöntemin tercihinde hastanın sağlık durumu, sigara kullanıp kullanmadığı, yaşı, cinsiyeti, yüzünün yaşlanma derecesi ve yüz kemiklerinin nasıl bir yapıya sahip olduğu önemli bir rol oynar. Bu yüzden, her hasta için neredeyse farklı işlemler uygulanabilir.

Göz altında oluşan çukurlar, yanaktan aşağı sarkan dokular nedeniyle bozulan çene çizgisi ve boyundaki yağlanmalar yüz germe ameliyatının düzeltmeyi amaçladığı bazı bölgelerdir. Bu operasyonlar 4-6 saat arası sürebilmektedir. Sürenin uzun geldiğini düşünüyorsanız şunu sakın unutmayın: kalıcı ve uzun süreli bir etkiye sahip bir yüz germe operasyonu geçirmek istiyorsanız, bu ancak uzun ve derin bir şekilde gerçekleştirilen bir uygulamayla mümkün olabilir. Hastanın genel sağlık durumu olumlu olduğu sürece, bu uygulamada herhangi bir yaş sınırı yoktur. Ancak ideal yaş 50’li yaşlardır.

Yüz germe işleminin sonrasında ilk 3 gün yüzünüzde yoğun bir şişlik oluşması çok doğaldır. Zaman geçtikçe şişlikler azalır fakat bununla birlikte yüzünüzde hafif derecede morluklar oluşmaya başlar. 7-10 gün içerisinde morluklar ve şişlikler kaybolur ve ilk hafta içerisinde dikişleriniz alınır. Hafif bir şişliğin ise 2-3 hafta daha devam etmesi mümkün. Ameliyat sonrasındaki süreçte kanama, yara yerlerinde iltihap, enfeksiyon, ciltte his azalması, sinirlerde zedelenme gibi bir takım komplikasyonlarla karşılaşılabilir.

HYDRAFACİAL

Son dönemlerde en çok tercih edilen estetik uygulamalarından biri de hydrafacial uygulamadır. Parlak, ışıl ışıl ve sağlıklı bir cilt görüntüsü için hücrelerin doğru bir şekilde nemlenmesi gerekmektedir. Bir çeşit yaşlanma karşıtı bakım işlemi olan hydrafacial; cilt yenileme, akne ve leke tedavisinde de tercih edilen bir işlemdir. Vakum yöntemi ile çalışır ve cildi derinlemesine temizler. Bu cihaz enjeksiyon ve benzeri yöntemler içermediğinden dolayı hydrafacial tamamen ağrısız ve acısız bir uygulamadır. Bu yöntem; daha sağlıklı, parlak ve genç görünümlü bir cilde sahip olmak isteyen kişiler tarafından sıklıkla tercih edilen bir uygulama haline gelmiştir. Hydrafacial tedavi, ‘’ vortex füzyon’’u denilen bir yöntemle ciltteki bütün toksinleri temizler. Bu işlem sonucunda cilt yenilenir, canlanır ve sıkılaşır. Tedavi seansları bitiminden sonra belli aralıklarla bu işlemin yaptırılması cildin uzun vadede yaşlanmasını geciktirmektedir.

 

Sponsorlu Bağlantılar
Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.


Yukarı Çık