Fabrikalarda Makine Güvenlik Bariyerleriyle Güvenlik

Sponsorlu Bağlantılar

Güvenlik uygulamaları işletmeler açısından maliyet olarak görülse bile, sağladıkları korumalarla olası kazaların ve dolayısıyla iş gücü, zaman ve para kaybının önüne geçmektedir.

Gerek çit sistemleri ile makinelerinizi koruma altına alırken, oluşturacağınız fabrika içi bölme uygulamaları ile alanlar arasında koruma sağlayabilirsiniz.

Güvenlik Bariyerlerinin Önemi Nedir?

Makine güvenlik parkuru ile makinelerinizi koruma bariyerleri aracılığıyla koruma altına almanız mümkündür. Tek bir kez yapacağınız koruma bariyeri yatırımı sizi birçok kazadan korumaktadır.
Olası kazaların yaşanması durumunda gerek iş gücü gerekse de makinelerin düzeltilmesi için ortaya çıkan masraflar koruma uygulamalarının masrafları yanında bir hayli fazla olmaktadır. Güvenlik bariyeri olmayan bir makinede meydana gelen kaza sonrası makinenin çalışması kaza durumuna göre değişen sürelerde duracak ve bu durum da üretim ve zaman kaybına neden olacaktır.

Güvenlik Bariyerleri Hangi Özellikte Olmalıdır?

Güvenlik bariyerleri ile makinelerini koruma altına almak isteyen işletmeler, seçecekleri koruma bariyerlerinin hangi özellikleri taşıdığına ve makineleri ve onların çalışma koşullarına uygun olup olmadığına dikkat etmeleri gerekmektedir.
Kullanılacak olan koruma bariyerleri, koruma sağlarken makinelerin çalışmasına engel olmayacak şekilde konmalı ve makinelerin çalışma kapasitelerini düşürmemelidir.
Güvenlik bariyerleri koruma sağlarken kendileri bir risk oluşturmamalıdır. Güvenlik bariyerleri parçaları ve monte edildiği vidaları sağlam olmalı, parçaları kolaylıkla çıkartılabilir olmamalıdır.
Güvenlik bariyerleri makinede ve makine etrafında çalışan kişilerin çalışmasına engel olmamalı, kişiler için iş kazası riskine neden olmamalıdır.
Güvenlik bariyerinden kopması muhtemel herhangi bir parçanın makineye ulaşmasına engel olunmalıdır. Bu sayede güvenlik bariyerine olası bir çarpma durumunda makinede tam anlamıyla korunma sağlanacaktır.

Güvenlik Bariyerleri Konduktan Sonra Nelere Dikkat Edilmelidir?

Makinelerini güvenlik bariyerleri ile koruma altına alan işletmeler, koruma bariyerleri konduktan sonra makinede ve makine çevresinde çalışan kişileri bariyerler hakkında muhakkak bilgilendirmelidir. Güvenlik bariyeri makinenin bir parçası olmuştur ve bu parça ile ilgili olarak makineyi kullanan kişiler bilgi sahibi olmak zorundadır.

Bariyerlerde meydana gelen herhangi bir arıza, yerinden çıkma, eğilme gibi durumlar derhal bildirilmelidir.

Güvenlik bariyerlerinin bakımı düzenli olarak yaptırılmalıdır.

Kaynak : Surfence.com

Sponsorlu Bağlantılar
Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.


Yukarı Çık