Hız Testi Yapabileceğiniz En Hızlı Site Hangisi?

Sponsorlu Bağlantılar

Hız testi; son yıllarda internet hızından şikayet eden kişilerin başvurduğu en popüler yöntemlerden birisidir. Çoğu kişide internet faturasını ödemediği için internet hızının yavaşladığına dair bir inanış vardır. Ancak, bu düşünce mantıklı değildir. İnternet hızınızı ölçen siteler sayesinde bağlantı hızınızı test edip indirme ve yükleme hızınızı online olarak kontrol etme şansına sahip oluyorsunuz.
İnternet üzerinden ADSL, Uydunet gibi hizmetlerin hızını kontrol edebileceğiniz birçok servis yer almaktadır. Ayrıca, bu servisler sayesinde Superonline hız testi yapma şansına da erişebilirsiniz. İnternet hız testi sayesinde hızınızın çok yavaş olduğu durumlarda bu kontrolü yaparak maksimum limitlerinizi görme şansına erişebilirsiniz. Bu sayede internet hızınızda bir terslik olup olmadığını kontrol edebilirsiniz. Çünkü, bazı durumlarda bilgisayarınıza bulaşan reklam ve virüs kodları internet hızınızı oldukça yavaşlatmaktadır.

Hız testi yapan siteler, genellikle belirli bir konumdan sizlere dosya gönderir. Dosya gönderme işlemi bittikten sonra sizden o konuma bir yükleme işlemi gerçekleştirir. Bu sayede, download ve upload hızlarınızı not ederek size bu bilgileri ulaştırır. Bu işlem sırasında daha yakın mesafelerin daha hızlı sonuçlar verdiği bilinen bir gerçektir.

Hıztesti.Online Sayesinde İnternet Hızınızı Öğrenin!

Hiztesti.online bu işlem için bilinen en yaygın siteler arasında yer almaktadır. Bu servis, geçmişten günümüze kadar hizmetlerini başarılı bir şekilde sürdürmekle beraber birçok internet hizmet sağlayıcısının internet sitelerinde gömülü olarak yer almaktadır. Hiztesti.online; oldukça güvenilir bir servistir.

Bu sitede tek bir bölge seçebilir, yalnızca tek bir tık ile hız testini başlatabilirsiniz. Ayrıca, sonuçlarınızı bir resim olarak indirebilir, birçok kişinin yaptığı gibi interaktif ortamlarda resim ve imza olarak kullanabilirsiniz. Hiztesti.online; renkli yapıda olan ve güzel bir kilometre göstergesi sayılabilecek bir sitedir. Hiztesti.online; öncelikle sizlere ping yani tepkime- yanıt süresi testi yapar. Ardından, klasik testleri uygulayıp sonuçlarını size gönderir.

Bununla birlikte, hiztesti.online sayesinde ip adresinizi ve internet servis sağlayıcı bilgilerinizi görme şansına erişebilirsiniz. Ayrıca, sitede hız testiyle alakalı açıklamalar da yer alır. Bu açıklamaları okuyarak işin tekniğini öğrenme şansına kavuşursunuz.

Kaynak : Hiztesti.online

Sponsorlu Bağlantılar
Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.


Yukarı Çık