İmplant Diş Kimlere Uygulanır?

Sponsorlu Bağlantılar

İnsan psikososyal bir varlıktır. Bu nedenle toplum içerisinde kendisini rahat ve huzurlu hissetmelidir. Sosyal ortamlarda görsel açıdan dişlerimiz önem taşır. Ağız ve diş bakımına gerekli özeni vermediğimiz durumlarda diş kayıpları meydana gelir. Bu durum kişiyi, toplum içerisinde gülerken, konuşurken yani diğer insanlar ile iletişim kurarken rahatsız eder. Diş kayıplarının neden olduğu eksikliği doldurmak için hekimler tarafından implant diş yapılmaktadır.

Diş Kayıpları Neden Yaşanır?

Ağız içerisinde bulunan dişler, hassas bir yapıya sahiptir. Bu nedenle de olabildiğince sert ve şekerli gıdalar tüketilmemelidir. Aksi takdirde diş aralarında küçük küçük bakteriler oluşmaya başlar. Zamanla artan bu bakteriler diş minesine ve köküne zarar verir. Sonuç olarak diş yerinden oynar ve düşer. Yumuşak başlı bir fırça ile sabah, öğle ve akşam olmak üzere günde üç defa fırçalanmalıdır. İzmir diş doktoru seçiminde ilgili kurumun yasal ve profesyonel hizmet vermesine önem verin.

İmplant Tedavisi Nasıl Yapılır?

Uzman bir hekim dişleri inceler. Özel bir cihaz yardımı ile dişlerin ve ağız yapısının görüntüsünü alır. Daha sonra eksik olan dişler için, çene kemiği içerisine doğru maddesi titanyum olan bir vida yerleştirilir. Vidalar tek tek yerleştirildikten sonra en son aşamada vidaların üzerine diş protezi yapılır. Bu sayede eksik olan diş kısmı doldurulmuş olur. İmplant diş tedavisi bu şekilde tamamlanır. Diş dolgusu İzmir konusunda hizmet alacağınız yerlerin mutlaka kurumsal olmasına özen gösterin.

İmplant Sonrası Yapılması Gerekenler

İmplant diş sayesinde, kişi artık yemeğini rahatlıkla yiyebilir. Aynı zamanda sosyal ortamlarda büyük bir özgüven ile iletişim kurabilir. İmplant diş tedavisi yeni bittiği için, sert gıdalar ve yapışan gıdalar tüketmekten kaçınılmalıdır. Diş yapısını besleyen;  peynir, süt, yumurta gibi protein odaklı besinler tüketilmesinde fayda vardır. Türkiye’de  impalant diş konusunda profesyonel çalışmalar yapan http://implantdispoliklinigi.com/ adresinden hizmet alabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar
Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.


Yukarı Çık