Jinekomasti Hakkında Merak Edilenler

Sponsorlu Bağlantılar

Jinekomasti isim olarak kulağa yabancı gelse de aslında nasıl bir sağlık sorunu olduğu bilinmektedir. Son yıllarda oldukça sık karşılaşılan bir sağlık sorunu olan jinekomasti, erkeklik hormonunun azalarak erkeklerdeki meme görüntüsünün kadın memesi gibi görünmesine denilmektedir. Özellikle sağlıksız beslenme ve yaşam biçimi etkilese de ergenlikte, bebeklikte ve yaşlılarda sıklıkla gözlenir. Kısaca hormonal düzensizliğin sebep olduğu erkeklerde görülen bir sağlık sorunudur. Meme büyümesi, bölgesel yağlanma, göğüs derisinde fazlalık ve tek ya da her iki göğüste şişlik olarak gözükmektedir.

Quartzclinique uzmanları Jinekomasti Nişantaşı olarak tedavinin belirlenmesi ve gerçekleşmesi için öncelikle sebeplerinin araştırılması gerektiğini vurgulamaktadır. Jinekomastiye yol açan etkenler gözlemlenirken, yapısal, hormon düzensizlikleri, ilaç etkileri ve obezite sebebiyle mi ortaya çıktığı tespit edilmeli ve tedavi bu doğrultuda uygulanmalıdır. Bunlar dışında oluşan jinekomasti cerrahi müdahale ile tedavi edilmelidir. Cerrahi müdahale ile kalıcı olarak jinekomasti tedavi edilmektedir.

Jinekomasti Nişantaşı uygulanan cerrahi yöntemlerinden etkili ve en çok tercih edilen yöntem liposuction’dır. Meme dokusunda fazlalık varsa vaser liposuction da uygulanabilmektedir. İşlem anestezi ile ameliyat ortamında yapılmaktadır, operasyon sonrasında doktorun ön gördüğü şekilde korse kullanılabilmektedir. Ameliyat sonrasında morluk ve şişlik görülebilir ve bu süreç 3 hafta sonra düzelmektedir.
Genetik yatkınlığa bağlı olarak yaşanabilen jinekomasti dışında vücut geliştirme için yapılan sporla birlikte alınan ek gıdalar, takviye gıdalar vücudun şişmesine sebep olmaktadır. Bu gibi ürünlerin kullanımı sonrasında spor ve ürünler bırakıldıktan sonra büyüyen göğüsler kendini salarak kadınsı bir görüntüye sebep olur. Sağlığı etkileyen bu gibi ek gıdalardan kaçınmak gerektiğini unutmamalıyız.

Özellikle ergenlik ve bebeklik döneminde yaşanan bu gibi durumlarda vakit kaybetmeden bir uzmandan destek almanız gerektiğini unutmamalısınız. Her sağlık sorununda olduğu gibi erken teşhis ve tedavinin tıpta payı çok büyüktür.

Jinekomasti Nişantaşı Quartzclinique uzmanları tedavi sürecinde doğru yönlendirme, doğru teşhis ile süreci en doğru ve sağlıklı atlatmanız için size destek veriyor olacaktır. Erken teşhis ve tedavi için geç kalmadan hemen bir hekime başvurunuz.

Kaynak : http://www.quartzclinique.com/jinekomasti

Sponsorlu Bağlantılar
Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.


Yukarı Çık