Kızlık Zarı Operasyonu Yapıldığı Anlaşılabilir Mi?

Sponsorlu Bağlantılar

Genel Anestezi Mi, Lokal Anestezi Mi İle Yapılmaktadır?

Kızlık zarı dikimi lokal anestezi ile bölgesel uyuşturularak veya genel anestezi ile hasta uyutularak yapılabilmektedir. Ameliyat sırasında derin dokulara girilmez. Doktor yüzeyde çalıştığından dolayı lokal anestezi ile de hasta herhangi ağrı ve rahatsızlık duymadan ameliyat yapılabilir. Eğer genel anestezi ile yapılacaksa hasta operasyona en az 6 saat aç, bir şey yemeden hatta su bile içmeden gelmelidir.

İlk bir hafta kızlık zarı diktirme operasyonu sonrası için önemlidir. Ameliyat sonrası kullanılması için gereken ilaçlar hastaya verilir. Pansumanın nasıl yapılması gerektiği öğretilir. Hasta bir hafta boyunca denize, havuza giremez, spor yapamaz. Bacağını aşırı açamaz. Bir hafta sonra doktora kontrole gidilir ve kontrollerde herhangi bir problem olup olmadığına bakılarak hastaya bilgi verilir. Kızlık zarı onarımı jinekologlar, kadın doğum uzmanları veya plastik cerrahlar tarafından yapılabilmektedir. Muayenehanelerde, ofis şartlarında veya hastanelerde başarı ile uygulanabilir.

Kızlık Zarının Dikildiği Anlaşılır Mı?

Kızlık zarı onarımını ancak uzman bir doktor muayene ederse anlar. Bu ameliyatta esas amaç kızlık zarını eski haline döndürmekten ziyade, ilişkide kanama olmasını sağlamaktır. Ama muayene yöntemleri ile veya ultrason, MR, tomografi, gibi görüntüleme teknikleri ile kızlık zarının diktirme operasyonu yapıldığı anlaşılamaz.

Esasen kızlık zarı diktirme için ana bir kriter bulunmamakla birlikte, erken dönemde olan yırtıkların tedavisi ve iyileşmesi hızlı olmaktadır. Çok eskiden oluşmuş yırtıkların tedavisi kolay olmayıp, flep yöntemle tedavi edilmektedir.

Kızlık zarının dikildiği partner tarafından asla anlaşılamaz. Çeşitli görüntüleme yöntemlerinde ya da tahlillerle kızlık zarı diktirme operasyonu yapıldığı ortaya çıkmaz. Kızlık zarı dikimi cerrahi bir yöntem olduğundan ağrı, enfeksiyon ve kanama ortaya çıkabilir. Bu komplikasyonlar genellikler 1 hafta sonra geçer.

Bir hafta sonra sızlama ya da batma şeklinde ağrılar olması normaldir. Op. Dr. Uzay Yıldırım’ın muayenehanesinde yaptığımız kızlık kazır dikimi genital bölge ameliyatlarının başında gelmekte ve kesin başarı sağlanmaktadır. Esas olarak yapılan, kızlık zarı dikimi ile bekaretini kaybetmiş bir bayanın ilk ilişkisinde, tıpkı bakire bayanda olduğu gibi kanama meydana gelmesini sağlamaktır. Teknolojik gelişmelere bağlı olarak, lazer cihazları ile de kızlık zarı diktirme operasyonu yapılmaktadır.

Sponsorlu Bağlantılar
Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.


Yukarı Çık