Meme Büyütme Operasyonu – İstanbul

Sponsorlu Bağlantılar

Göğüs büyütme – mamoplasti, implantların (meme endoprotezleri) veya kendi yağının (meme lipo dolumu) yardımıyla şeklini ve dişi memeyi değiştirmeyi amaçlayan bir işlemdir. Meme bezinin tamamlanmış şeklini aldığında, kız ergenliğinin sonunda, mamoplastinin arttırılmasına izin verilir.

Meme Büyütme Operasyonu Bu Endikasyonlar İçin Önerilmektedir:

  • Küçük boyutlarda meme bezleri;
  • Göğsün şekli ve hacminde doğum sonrası bozulma;
  • Meme bezlerinin konjenital veya edinilmiş asimetrisi.
  • Meme anatomisi ve fizyolojisi

Dişi meme, göğsün ön yüzeyinin bir kısmını kapsayan ve üst II, alt VII kaburgası (orta klaviküler çizgi boyunca) ile sınırlı bir pozisyonda bulunan, eşleştirilmiş bir salgı organıdır; merkezi – sterno kaburga eklemi ve yan – orta aksiller çizgidir.

Göğsün konturu üzerinde önemli bir etkiye sahiptir: göğsün şekli, altta yatan kasların şekli ve gelişim dereceleri, derialtı yağın kalınlığı ve göğsün içindeki adipoz doku miktarı, yüz destek sisteminin (Cooper ligamentous aparatı) ve derinin meme bezini kaplayan derinin özellikleridir.

Meme Büyütme Ameliyatı Prosedürü

Her klinikte bu prosedür aynıdır ve üç ana aşamadan oluşur:

İlk aşamada, doktor gerekli testleri belirler, meme bezlerini inceler ve ameliyatın yaş, genel sağlık ve cilt koşulları ile ilgili özelliklerini açıklar. Ayrıca, gerekirse, doktor kendi prosedürü önerebilir.

İmplantasyon işlemi genel anestezi altında gerçekleştirilir ve süresi yaklaşık iki saattir. Meme büyütme ameliyatı sırasında doktorun daha önce hastayı bilgilendirmesi gereken birkaç yöntem vardır.

İmplantların yeri ve yerleştirilme yöntemi kadının vücudunun anatomik özelliklerine ve cerrahın tavsiyelerine bağlıdır. Gerekli insizyonlar ya areolanın etrafında ya da koltuk altı içinde ya da büstün alt katında yapılır.

Ameliyat sonrası dönemde, modern büst düzeltme yöntemlerinin kullanımı sayesinde, mamoplasti prosedürü sadece birkaç saat içinde gerçekleştirilir ve müşteri aynı gün odadan çıkar.

İstanbul meme büyütme ameliyatı sonrasında kural olarak, cerrahi müdahale sonrasında hasta yedi günden fazla meşgul olmamalıdır ancak bu haftadan sonra kendinizden emin hissetmeye başlarsınız. Yeni memelerin size adapte olması için kısa bir süre gerekir ve fiziksel efordan kaçınmanız önerilir. En fazla 10 gün sonra yeniden normal hayat temponuza dönebilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar
Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.


Yukarı Çık