Merhamet Ne Demektir?

Sponsorlu Bağlantılar

Merhametin kaynağı Allah‘tır, Canabı Hakkın çok isimleri var doğrudan rahmeti çağrıştırır. Kainatta var olan rahmetin kayanı Rahman, Ruf ve Rahim isimleridir. Esasında sevginin yüksekten aşağıya doğru halidir. Yüksekten aşağı tabakaya inen şefkat ve acımadır. Acımayı biz ille de mağdur olan durumdaki olan insana sevgi göstermek değildir. Merhamet bizzatihi hayatın içerisinde var olması gereken ve olmadığı takdirde hayatın eksik kalacağı bir iksirdir.

Rahmet ve merhamet olmadan insanın ömrünü sürdürmesi insan toplumunun varlığını sürdürmesinin imkanı yoktur. Merhamet olmadan çocuğu barındıramazsınız, büyütemezsiniz. Merhamet olmadan yaşlıları barındıramazsınız. Merhamet olmadan yaşlılara ve küçüklerimize merhamet edemezsiniz. O zaman güçlünün güçlüğü parçaladığı bir düzene dönüşür. Allah o mahlukatların içlerine yerleştiği sınırlayıcı bir programla durdurmuştur.

Timsah’ın merhameti

Timsah bir hayvanı yer acımasız gibi görünür bize ondan sonra altı ay dokunmaz. Bu varlıkları Allah merhametsiz gibi görünen varlıkları da Allah kendi içerisinde ki mekanizmalarla durdurmuştur. Kendi içerisindeki mekanizmalarla durdurulmamış tak varlık insandır. Öyle bir mekanizması yok fakat cihazları var. Merhamet, şefkat, duygu cihazı vardır. Küçüğüne merhamet etsin acısın korusun diye böyle cihazlar varsın içerisinde.

Savaşları oyun gibi izliyoruz

Yeryüzünde orada burada saklı atom bombaları var. Bunların patlamayacağını kim garanti edebilir. Bir tane patlarsa kim ne yapabilir. Atom bombalarının patlamayacağını kim garanti edebilir? böyle bir felaket sonrasında ise İnsanlık biter. Yeryüzünde Çin’de Rusya’da İsrail’de İran’da daha bir çok ülkede atom bombası var bir kere başladı mı o ona atacak o ona atacak. Al sana insanlığın sonu. Merhametsizlik bu tarafa gidiyor. Biz atari oynar gibi savaşları izliyoruz ve toplumlar savaşa ikna oluyorlar. Orada insanlar ölüyor, kimsenin umurunda değil. Televizyon da izlenen hal birileri birbirini vuruyor ve sonra dönüyoruz, sanal olan atari oyunun da da birileri birilerini vuruyor ama bir oyun. Oyun algısı televizyonda izlediğimiz şey gibi zihnimizde görülüyor. Suriye’de Irak’ta Afganistan’da olanların her birisinde can gidiyor. İnsan ölüyor. Feryat ediliyor ve sen izliyorsun.

https://www.bilgisarayi.net/

Sponsorlu Bağlantılar
Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.


Yukarı Çık