Ses İzolasyonu

Sponsorlu Bağlantılar

Ses İzolasyonu 2020 yılı ile birlikte yeni yapılan binalarda zorunlu hale getirildi yapı denetimi yapıldığı zamanlar ses izolasyonu yapılmayan binalarda artık onay verilmeyecek. Ses İzolasyonu yapılmayan binalarda rahatsız edici seslerin sizlere ulaşmasını engellemek adına duvarlarınızda akustik sağlayıcı ürünler kullanmanız gerekmektedir. Bu sayede yeni yapılara taşınmanız halinde ekstra bir masraf yapmadan bu konforu elde edebileceksiniz. İnşaat izolasyonu akustik çalışmaların ilk bölümünü “gürültü ses yalıtımı” oluşturur. Yapının bulunduğu çevre koşulları ile yapıyı oluşturacak hacimlerin gürültü verileri belirlenir.  Turkish Acoustic Avrupa normlarına uygun ürünler üretim yapması ile birlikte talebinize uygun şartnamelere uygun Ses İzolasyonu ürünü üretimi gerçekleştirmektedir.  Akustik Ses yalıtımı sesin olumsuz etkilerini en aza indirmek amacıyla yapılan izolasyon türüdür. En üst düzeyde yapılan ses yalıtım uygulamaları sonucu daha huzurlu ortamlar sağlanmaktadır. Sesin ortamdaki yayılmasını kontrol altına almak ses yalıtımındaki en önemli amaçtır.

Turkish Acoustic

Makine dairelerinden gelen ve yangın yalıtımının önemli olduğu bölgelerde yapılacak Ses İzolasyonu uygulamalarında yanmaz ses yalıtım süngerleri kullanılmaktadır. Yanmaz süngerler açık gözenekleri sayesinde ses yutumu sağlayan ürünlerdir. Yüksek seviyeli seslerin yalıtımında tek başlarına kullanılmazlar. Bu gibi durumlarda birkaç yalıtım ürününün bir araya getirilmesi ile en üst yüzeyde yanmaz sünger kullanılmaktadır. Yanmaz süngerler direk duvara uygulandığında düşük seviyeli seslerin yutumu, yankı yalıtımı ve ortam ses kalitesi arttırma görevi görürler.

CREATOR: gd-jpeg v1.0 (using IJG JPEG v62), quality = 87

Ses İzolasyonu ürünleri dekoratif görünüme sahip olması nedeniyle akustik değerler içermeyen süngerler veya akustik ürünler satılmaktadır. Bu nedenle satın alma esnasında ses emilim değerlerini ürünlerin dns oranlarını ve kalınlıklarını karşılaştırmanızı öneririz. Turkish Acoustic tüm ürünleri sertifikalıdır. Sertifikalara ürün içerisinde yer alan ürün sertifikasyonları kısmından görüntüleyebilirsiniz. Bulunduğunuz alana uygun kullanabileceğiniz ürünler hakkında Turkish Acoustic ile iletişime geçerek akustik mimarlardan akustik sağlayıcı öneriler edinebilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar
Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.


Yukarı Çık