STR Testleri Nelerdir?

Sponsorlu Bağlantılar

Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de özellikle son yıllarda DNA testi yaptıranların veya yaptıracak  kişilerin sayısı her geçen gün artmaktadır. Tıp ve özellikle genetik alanında yaşanan bilimsel gelişmelerle birlikte teknolojinin de hızla ilerlemesinin neticesinde kişiler artık talep etmeleri halinde soy bilgilerini kolaylıkla öğrenebilmektedir. Bunun için uluslararası alanda akreditasyon belgelerine sahip olan DNA Test Merkezimiz başarılı ve müşteri memnuniyeti odaklı faaliyetleri ile ülkemizde öne çıkan genetik araştırma merkezlerinin başında gelmektedir.

Özellikle her yaştan bireylerin son dönemde STR testleri başta olmak üzere annelik ve ya babalık testlerine yoğun talep gösterdiği bilinmektedir. Bu tür testlere genel olarak STR testleri adı verilmektedir. Pek çok DNA testinde olduğu gibi STR testi sonuçları da kişiler tarafından yüzde 99.99 oranında güvenilir olarak kabul edilmektedir. Yaklaşık bir hafta içinde sonuçlanan bu testlerde en güvenilir teknikler uygulanmaktadır.

STR Testleri Sonuçları Güvenilir Midir?

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan DNA Test Merkezi’mizin ünlü isimlerinden Moleküler Biyolog Alpay AVCI, “Kardeşler arasında gerçekleştirilen DNA testlerinin sonuçlarının 1’den küçük olması halinde teste tabi tutulan bu kişilerin birbirleri ile kardeşlik bağına sahip olmadıkları gösterilebilmektedir. Ancak bu kişiler arasında yapılan kardeşlik testinin sonuçları 1’den yüksek çıkarsa bu durumda kişiler arasında biyolojik açıdan kardeşlik olduğunu söylemek mümkün olmaktadır.” demiştir.

Gizlilik ve müşteri memnuniyetini odak noktası haline getiren DNA Test Merkezi’mizde en çok talep gören testlerden biri de babalık testi uygulamalarıdır. Babalık biyolojik bağının tespitinde önemli bir bilgi kaynağı olan bu testlerin sonuçları sadece kişisel merakın giderilmesine yöneliktir. Dolayısıyla bu testlerin sonuçlarının mahkemelerde delil niteliğinde kullanılması mümkün olmamaktadır.

STR Testi Randevuları

Özellikle internet üzerinden STR testi randevusu almak isteyen tüm kişiler, bu alanda müşteri memnuniyeti ve profesyonellik odaklı hizmet sunan DNA Test Merkezi’mizin kurumsal internet sitesine https://www.dnatesti.com.tr bağlantısını kullanarak giriş yapabilir ve ücretsiz randevularını oluşturabilirler. Bu kapsamda ülkemizde en çok talep edilen testler arasında yer alan annelik testi için de gerekli olan numuneler, merkezimize ulaştırılarak teste katılım göstermek mümkündür.

Sponsorlu Bağlantılar
Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.


Yukarı Çık