Yangın Merdiveni

Sponsorlu Bağlantılar

Yangın kazalarında can kayıplarının önlenmesi için binalara yangın merdiveni yapılması şart ve gereklidir.

Yapılacak olan yangın merdiveni imalatını belirleyen binanın bazı özellikleri ve kriterleri vardır. Bu özellikler aynı zamanda kaç adet yangın merdiveni yapılacağı konusunu da belirlemektedir.

Yangın Merdiveni Nedir?

Yangın kazaları sırasında binanın kısa yoldan tahliyesi ve can kayıplarının önlenmesi açısından imalatı yapılan kaçış merdivenleridir. Yangın merdiveni aynı zamanda binanın iç mekanı içinde uygun olabilmektedir. Fakat hem bütçe açısından hem de yer tasarrufu açısından dış mekana yapılan yangın merdivenleri oldukça sık tercih edilmektedir. Yangın merdivenleri konusunda bir diğer önemli nokta ise, yangın merdivenlerinin itfaiye onaylı olmasıdır. Bu onay yangın merdiveninin güvenli bir şekilde kullanılabilmesi açısından oldukça önemlidir. Firmamız tarafından imalatı yapılan yangın merdivenleri itfaiye onaylı olup, devlet tarafından gerekli denetimleri sağlanmıştır.

Yangın Merdiveni Tipleri ve Fiyatları

Binanın özellikleri yapılacak olan yangın merdiveni tiplerini de belirlemektedir. Yangın merdiveni tipleri; Z tipi yangın merdiveni, dairesel yangın merdiveni ve makaralı yangın merdiveni olmak üzere değişmektedir. Binanın özellikleri ise; yaşı, yapısı, yüksekliği, binada yaşayan kişi sayısı ve binanın kullanım amacı gibi faktörler yangın merdiveni tipleri ve adetini belirlemektedir. Bu gibi faktörler aynı zamanda fiyatları da etkilemektedir. Buna göre yapılacak olan yangın merdiveni tipleri, adeti ve fiyatları değişiklik göstermektedir. Bu yüzden adet yangın merdiveni fiyatları endeksi değişmektedir. Firmamız ile iletişime geçerek istediğiniz yangın merdiveni adeti ve tipi hakkında bilgi verebilir daha fazlası için bilgi alabilirsiniz. Müşterilerimizin memnuniyetini ve güvenliğine önem verdiğimiz için imalatını yaptığımız yangın merdivenleri itfaiye onaylı olduğu için oldukça güvenli ve kalitelidir. Sizlere kaliteli ve güvenli bir hizmet sunmayı amaçlamaktayız.

Sponsorlu Bağlantılar
Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.


Yukarı Çık