Yatmadan Önce Maden Suyu İçmek Zayıflatır Mı?

Sponsorlu Bağlantılar

Kilo verme konusunda yaygın olan pek çok düşünceye göre yatmadan önce maden suyu içmenin zayıflatıp zayıflatmadığı merak edilir. Bu soruya verilecek yanıt gün içerisinde yiyip içilenlere ve ne kadar hareket edildiğine bağlı olarak farklılık gösterir. Tek başına zayıflamaya yardımcı olmayan maden suyu içerisinde bulunan besleyici mineraller bakımından vücuda çeşitli faydalar sağlar.

Maden Suyu Zayıflatır Mı?

Doğrudan zayıflamak yerine diyet programlarını destekleme konusunda olumlu etkileri bulunan maden suyu sindirim ve boşaltım sisteminin düzgün şekilde çalışmasını sağlar. Diyetin bir parçası olarak kullanılan bu su özellikle içerisine limon damlatılarak içildiğinde zayıflamak için daha da faydalı hale gelir. Doğal asitli yapısının olması nedeniyle sade maden suyunun vücuttaki yağları eritmeye yardımcı olduğu ifade edilir.

Maden Suyu İçmenin Zayıflamaya Etkileri Nelerdir?

Maden suyu vücudun toksinlerden arınmasına yani zararlı maddelerin dışarı atılmasına yardımcı olur. Günlük su tüketimine ek olarak maden suyu içmek zayıflamaya katkıda bulunur ve bu sayede sindirim sistemi daha aktif şekilde çalışır. Öğünlerin arasında içilen maden suyu tüketilen besinlerin daha kolay sindirilmesini sağlar. Bu sayede kilo vermek daha kolay hale gelecektir. Ayrıca kilo verme nedeniyle ortaya çıkan cilt sarkmaları da maden suyu içilerek önlenebilir. Bu mineral zengini su parlak ve sağlıklı bir cilt için etkilidir.

Sayılan faydaların yanı sıra maden suyu kemik gelişimini destekler. İçerisinde bulunan potasyum, magnezyum, florür ve kalsiyum özellikle ileri yaşta olanlar için son derece önemlidir. Magnezyum kalp ve damar sağlığını korurken florür ise dişerin daha sağlıklı olmasını sağlar. Herhangi bir kalorisi olmayan ve kolesterol içermeyen maden suyu yaşın ilerlemesiyle birlikte ortaya çıkan yaşlanma etkilerini de en aza indirir.

Maden Suyu Ne Zaman İçilmelidir?

Doğal özelliğe sahip maden sularının içilmesi için belirlenen özel bir vakit yoktur. Sağlıklı insanlarda gün içerisinde içilen maden suyu kilo verme sürecine destek verir. Ancak tüketimde aşırıya kaçmamak gerekir, aksi takdirde böbrek ve safra kesesi ile alakalı sorunlar ortaya çıkabilir. İstenilen faydanın elde edilebilmesi için maden suyu ile sodayı birbirinden ayırmak gerekir. Maden suyu tamamen doğal bir içecek iken soda ise üretimde içerisinde karbondioksit gazı eklenen yapay bir içecektir.

Maden Suyu İle Zayıflama

Maden suyu ile kilo vermek için içilen maden suyunun aromasız olması önem taşır. Sade olmayan maden sularının içerisine yapay tatlandırıcı eklendiğinden dolayı bunlar zayıflamanın aksine kilo alımına yol açabilir. Uzmanlar tarafından yapılan açıklamalara göre gün içerisinde bol miktarda tüketilen yararlı sıvının zayıflama üzerinde olumlu etkileri vardır. Bundan dolayı günde en az iki litre su içilmeli ve buna destek olarak aşırıya kaçmadan maden suyu tüketilmelidir.

Zayıflamak İçin Maden Suyu Ne Kadar İçilmelidir?

Günlük yaşamda tüketilmesi gereken sıvılar arasında yer alan maden suyu hem spor hem de diyet sürecinde vücut dengesinin korunmasına destek olur. Ancak bu amaçla bol bol maden suyu içeyim demek yanlıştır. Uzmanlar tarafından verilen bilgilere göre gün içerisinde 600 ml. maden suyu içmek yeterli olacaktır. Bu şekilde günlük yaşamda daha sağlıklı ve zinde olmak mümkündür.

kaynak: http://www.kiloverdim.com/

Sponsorlu Bağlantılar
Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.


Yukarı Çık