Yeni Bekçi Alımı İlanları

Sponsorlu Bağlantılar

Bekçilik her sene birçok insan tarafından başvurulan bir meslektir. Ülkemizde toplum içinde huzuru sağlamak ve asayişi bozan durumları önlemek için bekçi denilen kişiler tarafından hizmet verilir. Bekçiler, Emniyet Genel Müdürlüğü ve İçişleri Bakanlığı’ba bağlı olarak çalışan kamu personelleridir. Sürekli olarak yeni bekçi alımı yapılır ve artan nüfus içinde huzuru sağlayacak yeterli sayıda bekçinin bulunması sağlanır. Her yil başvuru yapan adaylar arasında belirli sayıda kişi bu işi yapmaya hak kazanır. Bekçi olmak için başvuru zamanında gerekli şartları yerine getirir bir şekilde ilgili yerlere müracaat etmek gerekir. Yapilan başvuru sonrasında da uygun görüldüğü takdirde kişiye bilgilendirme yapılır ve bekçi olarak işe başlama imkanı sunulur.

Ne Gibi Bekçi Alım Şartları Bulunur?

Bekçi olmak için başvuru yalan kişilerde bazı özellikler aranır. Bu özelliklere sahip olan kişilerin bekçi olarak çalışma ihtimali bulunur. Öncelikle bekçi olmak için en az ilkokulu bitirmek ve askeri görevi tamamlamış olmak gerekir. Bunun yanı sıra belirtilen bazı suçların da işlenmemiş olması gereklidir. Aynı zamanda memuriyete engel teşkil eden herhangi bir durumun da bulunmaması şartı vardır. Kişinin bekçi olmasını engelleyen fiziksel engelleri var ise başvuru kabul edilmez. Bunlar ve benzeri şartları yerine getiren 18 yaşını doldurmuş bütün Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları bekçi alımları için başvuru yapma hakkına sahiptir. Basvuru sonrasında şartlar değerlendirilir ve aday uygun ise bekçi olarak işe başlamasına karar verilir. Bekçi alım şartları genel olarak bu şekildedir. Kontenjan dahilinde belirli sayıda kişi, bu şartları yerine getiriyor ise bekçi olma şansına sahiptir. Şartları yerine getirdiği halde bekçi olarak işe başlayamayan kişiler ise kontenjan dolduğu için açıkta kalır. Bu kişiler sonraki alımlarda yeniden başvuru yapabilir.

Genel Bekçi Maaşları

Bekçiler, kamu personeli olarak faaliyet gösterir ve genel olarak 2750 TL civarında bir maaş ile ise başlarlar. Bu maaş ise kıdem ve çalışılan bölgeye bağlı olarak değişebilir. Bekçi maaşları ve alımları hakkında en doğru ve güncel bilgilere ulaşmak için https://www.askeriye.com/bekci-alimi internet sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar
Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.


Yukarı Çık