21 Günde 7 Kilo Verdiren Hormon Sıfırlama Diyeti

0 kez görüntülendi

Sponsorlu Bağlantılar

Siz de buraya En etkili zayıflama diyeti olarak duyduğunuz 21 günde 7 kilo verdiren hormon sıfırlama diyeti hakkında bilgi almaya mı geldiniz?

O zaman hemen söyleyelim son derece doğru bir yerdesiniz. Dilerseniz sözü daha fazla uzatmadan hemen başlayalım.

Hormon Sıfırlama Diyeti Nedir?

Öncelikli olarak adım adım giderek ”Hormon sıfırlama diyeti nedir?” sorusunun yanıtını vermek gerekir.

Bu diyet bir tür mide resetleme diyeti olarak adlandırılan bir diyet türüdür. Bu kavram ilk olarak Harvard Üniversitesi mezunu bir doktor olan Sarah Gottfried tarafından gündeme alınmış ve kendi yazmış olduğu Hormone Reset Diet isimli kitabında bu diyet programına ayrıntılı bir biçimde değinmiştir.

Bu diyet özetle hormon seviyesini düzenleyerek kilo verilebileceği varsayımı üzerinden hareket eden bir diyet programıdır.

Ne İşe Yarar?

Hormon sıfırlama diyeti aşağıda yer alan listeden de net bir biçimde anlaşılacağı gibi en etkili rejim programları arasındadır.

Vücut sıfırlama diyeti yapanlar sonuçtan son derece mümkündür. 21 günde sağlıklı bir biçimde ve etkili olacak biçimde kilo verdiren bir diyet programıdır. Bu yüzden de işe yarayan diyetler listesinde yer almaktadır.

İnsan vücudunda 7 hormon bulunmaktadır ve bunlarla ilgili bu diyet eliminasyon etkisi yaratan yani kavramı biraz daha açmak gerekir ise vücuttan metabolizma artıklarının vücuttan idrar ya da dışkı şeklinde atılmasını sağlar. Böylece de kilo verilmesi aktif bir biçimde gerçekleşir.

21 Günlük Hormon Sıfırlama Diyeti Diyet Listesi

Örnek liste aşağıda verildiği biçimdedir:

1., 2. ve 3. günlerde: Alkol ve et tüketmeyip östrojen seviyesi sıfırlanır.

3., 4. ve 6. günlerde: Şekersiz bir biçimde beslenip vücutta olan insülin dengelenir.

6., 7., 8. ve 9. günlerde: Meyve yeme bırakılır ve tokluk hissini yaratan yağ yakılmasını artıran leptin hormonu düzenlenir

9., 10., 11. ve 12. günlerde: Kafeini bırakılır ve buna istinaden stres seviyesi düşürülür. Böylece kortizol hormonu dengeye girer.

12., 13., 14. ve 15. günlerde: Tahıl yeme bırakılır. Böylece tiroit hormonunu yeniden aktive edilir. Böylece leptin ve insülin hormonları düzenlenir.

15., 15., 17. ve 18. günlerde: Süt ürünleri bırakılır. Böylece de büyüme hormonunun sıfırlanması sağlanır.

18., 19., 20. ve 21. günlerde: Toksin içeren her şeyden uzak durularak testosteron hormonu seviyesi normal düzeye getirilir.

Yukarıda yer alan liste nasıl zayıflanır sorusunun da net bir yanıtıdır. Görüldüğü gibi 7 hormon üzerinden giden bir durum söz konusudur. Yine de asıl amaç kişinin sağlıklı bir biçimde yaşamasının sağlanmasıdır.

Herkes Hormon Sıfırlama Diyeti Yapabilir Mi?

Zayıflamak için herkes hormon sıfırlama diyeti yapabilir mi sorusunun yanıtı ise şu şekilde verilebilir.

Bu durum herkes için mümkün değildir. Kesinlikle tiroid sorunu olanlar bu diyeti yapmamalıdır. Sağlıklı olan bireyler bu diyeti yapabilir ama tiroid sorunu olan kişilerin ya da bir başka sağlık sorunu olan kişilerin böylesi bir diyet yapabilmesi mümkün değildir.

Bu diyeti yapmaya karar verenler öncelikle bir uzmana danışmalı ve eğer onlar uygun görür ise hormon sıfırlama diyetini yapmalıdır.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.


Yukarı Çık