Avokado ve Neroli Yağı ile Çatlak Önleyici Yapımı

265 kez görüntülendi

Sponsorlu Bağlantılar

Sık kilo alıp verme sonucu veya hamilelik gibi dönemlerde karın bölgesi yanı sıra üst bacaklar ve basen bölgesinde çatlaklar gözlemlenebilir. İstenmeyen çatlakların oluşmaması için yüksek nem içerikli ve besleyici doğal yağlardan ve nemlendiricilerden faydalanmak gereklidir. İşte, avokado yağı ve neroli yağının bulunduğu, yapımı kolay doğal çatlak önleyici yağ, kadinfoni’nde.

Belirli sebeplerden sık kilo alıp verme veya hamilelik, vücudun ciddi değişim içine girdiği, her açıdan zorlayıcı süreçler olabilir. Bu değişim sürecinin en önemli etkilerini cilt üzerinde görürüz ki özellikle hamilelik sırasında, cildiniz durumla başa çıkmak için, özellikle de karın çevresinde oldukça fazla değişiklik gösterir. Bu yüzden ekstra bakım gerektirecektir. Karın bölgesi yanı sıra üst bacaklar ve basenlerde de benzer durumlar ortaya çıkabilmektedir. Cildin bu genişleme sürecinde zarar görmemesi ve o istenmeyen çatlakların oluşmaması için yüksek nem içerikli ve besleyici doğal yağlardan ve nemlendiricilerden faydalanmak gereklidir. Bu sebeple bu süreçler boyunca kullanabileceğiniz avokado yağı ve neroli yağının bulunduğu, yapımı kolay doğal çatlak önleyici yağı hazırladım.

Avokado yağı, zengin içeriği sayesinde cildi yumuşak tutar ve esneklik kazandırır ki bu cildin ihtiyacı olanı ona kazandırır. Nazik yapılı neroli ve rahatlatıcı lavanta esansiyel yağları, karışıma hem cennet gibi bir koku verirken hem de cildi besler. Diğer bir bileşen olarak eklenen E vitamini yağı ise cilt için mucizevi vitamin görevi görerek çatlakları önleyen yağın mükemmel bir tamamlayıcısı olur.

Bu yağın yapılış aşamalarına geçmeden önce cildin çatlaması durumunun genetik olduğunu ve esnekliğin kaybedilme nedeninin zayıf bağ dokusu olduğunu bilmelisiniz. Kullanacağınız bu krem veya yağlar, cildinizin esnekliğini arttırmasına yardımcı olur. Özellikle günlük kullanıma ek uygulanacak masaj birlikte oldukça etkili olurlar.

Cilt Esnekliği ve Çatlaklar için Avokado ve Neroli Yağı ile Çatlak Önleyici Yapımı

İhtiyaç duyulan malzemeler;

7 çorba kaşığı avokado yağı
10 damla lavanta uçucu yağı
6 damla neroli uçucu yağ
2 E vitamini kapsül
Koyu renkli şişe

Karışımının Hazırlanış Talimatları :

Bir huni yardımıyla, koyu renkli bir şişeye avokado yağını belirtildiği miktarda dökün. (Avokado yağı zaten koyu cam şişede ve istenilen miktardaysa, şişesinde bırakıp diğer içerikleri de ekleyebilirsiniz.)

  • Lavanta ve neroli uçucu yağlarını şişeye belirtildiği miktarda ekleyin.
  • Bir iğne kullanarak E vitamini kapsüllerini delin.
  • Her iki kapsülün içeriğini de karışıma ekleyin.
  • Şişeyi kapatın ve iyice karışmaları için çalkalayın.

Kullanmak istediğiniz zaman, elinize biraz yağ alın ve ellerinizi birbirine sürtün. Cildinizde gerginliği hissettiğiniz alanlara (karın, basen, kalça, bacak v.s) nazikçe masaj yaparak sürün. Karışım, ışık almayan ortamda saklanabilir.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.


Yukarı Çık