Ayak Detoksu İşe Yarar Mı? Nasıl Yapılır?

0 kez görüntülendi

Sponsorlu Bağlantılar

Ayaklarınızdaki yorgunluğu almak, ayak şişlerini indirmek ve ayaklarınızı rahatlatmak için yapılabilecek ayak detoksları bulunmaktadır. Ayak detoksu yapmak gerçekten işe yarar mı? Ne şekilde uygulanmalı ve ne kadar süreyle ayak detoksu yapılarak yarar elde edilir? gibi soruların cevaplarını sizler için yaptığımız araştırmamızda ve makalemizde ayrıntılı olarak ayak detoksu hakkında bilgileri edinebilirsiniz. Gün boyu yoğun tempo nedeniyle yorulan ve şişen ayaklarınızı dinlendirmek aynı zaman da sağlıklı bir görünüme kavuşturmak için son zamanlarda popüler olan edilen ayak detoksu evde nasıl yapılır ve ayak detoksu nedir sizler için araştırdık. Hem vücut sağlığına iyi gelen hem de ayakların bakımlı görünmesini sağlayan ayak detoksu hakkında tüm merak edilenler haberimizin detaylarında…

Ayak detoksu, vücuttaki zararlı toksinlerin atılması amacıyla yapılan bir tedavi yöntemidir. Güzellik uzmanları tarafından ayakların daha bakımlı olması için de kullanılan bu yöntem ayak pedleri, ayak maskeleri, akupunktur ve iyonik ayak detoksu cihazları ile yapılabilir. Ayakların sinir uçları ve tıkanan ter bezlerinin temizlenmesi açısından oldukça faydalı olan ayak detoksu, aynı zamanda bağışıklık sisteminin de düzenlenmesine yardımcı oluyor. Uzmanlara göre ayak detoksu; kalori yakmamaya, kan şekerini düzenlemeye birebir geliyor. Özellikle şeker hastalarının yaşadığı ayak şişmesi yani ödemin atılmasını da kolayca sağlıyor.

Ayak detoksu nasıl yapılır?

İki farklı çeşide ayrılan ayak detoksu; biri ayak pedleri ile evde doğal kolayca yapılıyor, biri ise iyonik olarak alternatif tıp merkezlerinde yapılıyor. Peki evde ayak detoksu nasıl yapılır ve ayak detoksu yapabileceğiniz doğal tedavi yöntemleri neler haberimizin detaylarında görebilirsiniz.

KARBONAT VE DENİZ TUZU İLE AYAK DETOKSU

Bir bardak deniz tuzunu ve karbonatı su dolu kabın içerisinde eritin. Suyun ayaklarınızı yakmayacak sıcaklıkta olduğundan emin olduktan sonra ayaklarınızı 45 dakika boyunca içince bekletin. Her gün bu karışımı uygulayarak ayak detoksu yapabilirsiniz.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.


Yukarı Çık