Ayak Kokusu Nasıl Giderilir?

1.073 kez görüntülendi

Sponsorlu Bağlantılar

Ayak kokusu bay bayan, genç yaşlı dinlemeyen bir baş belasıdır. Gününün neredeyse tamamını dışarıda geçiren her bireyde görülebilecek bir sorun olan ayak kokusu nasıl giderilir? Bu konuda denenmiş ve ispatlanmış olan çözümler olduğu gibi çeşitli mitlerde bulunmaktadır.

Ayak kokusu nasıl giderilir sorusuna yanıt vermeden önce ayak kokusunun nasıl oluştuğu konusunda bir fikir sahibi olup daha sonra önlem almak gerekir. Ama bazı zamanlar önlem alsanız da aldığınız tedbirler bir işe yaramamakta ve ayak kokusu yine de oluşmaktadır. Oluşan ayak kokusundan kurtulmak için etkili bir yöntem arıyorsanız sirke size etkili bir çözüm oluşturabilir. Sirkeyi tarifte anlatılacağı gibi ayağınıza uygularsanız kısa zamanda ayak kokusundan kurtulacaksınız. Peki ama sirkeyi ayağımıza nasıl uygulayacağız? Aslında bu çok basit bir yöntemdir. Bilindiği üzere sirke genel olarak kötü kokuları bastırıcı bir etkisi bulunmaktadır. Öncelikli olarak yapmanız gereken şey ayaklarınızın sığacağı bir kabı su ile doldurmaktır. Daha sonra 3 su bardağı sirkeyi o kaba boşaltarak su ile harmanlayın. Daha sonra da ayaklarınızı o kaba koyun ve 20 ile 30 dakika arasında bekletin. İşlem tamamlandıktan sonra ayağınızı duru su ile iyice yıkayın. Çünkü sirke de ağır bir kokuyu sahiptir. Bu nedenle ayağınıza sinme ihtimali bulunmaktadır. Sirke kokusu ayağınıza sinmeden ayağınızı yıkayıp duruladıktan sonra işlem tamamlanmış olmaktadır.

Ayak kokusunun oluşumuna neden olan bir diğer faktör ise dolaylı yoldan spordur. Çünkü harcadığımız efor tüm vücudumuzda olduğu gibi ayaklarımızın da terlemesine yol açmaktadır. Özellikle uzun süren antrenmanlar sonucunda sporcuların ayağında kötü kokular yer etmektedir. Burada acil bir çözüm arıyorsanız deodorantlar sizin için tam bir biçilmiş kaftandır. Peki bunu nasıl uygulayacağız? Eğer yanınızda yedek çorabınız var ise giymiş olduğunuz çoraplarınızı çıkarın ve ayaklarınızı duru su ile bir güzel yıkayın. Daha sonra deodorantı ayaklarınıza sıkın birkaç dakika bekledikten sonra temiz çoraplarınızı giyin. Eğer ayakkabılarınızın içinde de kötü koku mevcut ise ayakkabınızın içine de deodorant sıkabilirsiniz. Bu sayede ayak kokusunda o anda acil bir şekilde kurtulmuş olacaksınız.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.


Yukarı Çık