Badem Yağının Yararları Nelerdir?

0 kez görüntülendi

Sponsorlu Bağlantılar

Güzellik denildiği zaman sağlığımızı sıkıntıya sokmayacak ne öneri varsa denerim diyenlerdenseniz badem yağını mutlaka denemleisiniz. Badem yağı birçok faydası bulunduğu kadar güzellik içinde kullanılmakta olan bir yağdır. Özellikle kaş ve kirpikleri gürleştirme konusundaki etkisi herkes tarafından bilinmektedir. Badem yağının yararlarını ayrıntılı olarak araştırdığımızda sizler için hiçbir yerde bulamayacağınız sonuçları ve bilgileri edindik. Kaş ve kirpiklerini gürleştirmek için güvenilir olmayan kimyasal yöntemleri denemek yerine mucizevi tatlı badem yağından faydalanabilirsiniz. Gün içerisinde uygulayacağınız badem yağı ile kısa süreli bakım sayesinde sandığınızdan daha gür, uzun ve hacimli kirpiklere kavuşabilirsiniz. Nasıl mı? İşte cevabı…

Aşırı stres, vitamin eksikliği ya da kanser hastalığının gördüğü kemoterapi tedavisinden dolayı kaş ve kirpikler cansızlaşarak dökülebilir. Bazen de bu nedenlerden biri troit hastalıkları olabilir. Bu konudan şikayetçi olan kadınlar, doğal yöntemlerle kaş ve kirpiklerini uzatabilirler. Kimyasal içerikli olan ürünler kaş ve kirpikleri uzatırken farklı sağlık sorunlarına neden olabilir. Tatlı badem yağı; kuruyemiş olan bademden elde edilen altın sarısı renginde olan alternatif tıpta kullanılan doğal bir yağdır. Doymamış yağ, E vitamini, kalsiyum ve magnezyum bakımından oldukça zengin içeriğe sahip olan tatlı badem yağı, kaş ve kirpiklerin beslenmesi açısından da oldukça yararlıdır.

Kirpik serumları ne işe yarar? Kirpikleri uzatan en iyi serumlar

Uzmanların yaptığı açıklamalara göre tatlı badem yağı; kaş ve kirpik bölgesindeki kan dolaşımını artırarak hem yeni kıl çıkmasını hem de canlanmasını sağlayabilirsiniz.
A, B1, B2, B6 ve E vitamini bakımından oldukça zengin olan bu yağ tüm cilt tipleri için nemlendirici görevi tutuyor. Özellikle kış aylarında artan cilt kuruluğu şüphesiz herkesin ortak problemi. Badem yağındaki yağlar tekli doymamış yağ olduğundan, cildiniz onları çabucak emer ve nemi korur. Bu sayede cildinizde ki kuruluk büyük oranda azalır.

Kış köklerini güçlendiren tatlı badem yağı, nemini kaybeden aynı zamanda hassaslaşarak dökülen kıllarında adeta vitamin kaynağı. Kılların dökülmesini önleyen badem yağını ‘yan etkisi olur mu?’ düşüncesi olmadan gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz.

KAŞ VE KİRPİKLERİN GÜRLEŞMESİNİ SAĞLAYAN BADEM YAĞI KÜRÜ

Badem yağından birazcık alarak parmak uçlarınızla kirpiklerinize ve kaşlarınıza güzelce masaj yapın. 1 gece beklettikten sonra ertesi sabah ılık su yıkayabilirsiniz.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.


Yukarı Çık