Biberiye ve Adaçayı Yağı ile Saç Kalınlaştırıcı Maske Yapımı

281 kez görüntülendi

Sponsorlu Bağlantılar

Saçların incelmesi nedeniyle saçlar dökülmeye başlar. Saç dökülmesini durdurmak ve incelen saçları kalınlaştırmak için doğru ürünleri kullanmak ve saç kalınlaştırıcı, yoğunlaştırıcı bakımlar yapmak gereklidir. Biberiye, Sedir Ağacı ve Adaçayı Yağı ile Saç Kalınlaştırıcı Maske Yapımı, Kadinfoni’de.

Erkek veya kadın fark etmeksizin herkes sağlıkla parlayan, gür ve güzel saçlara sahip olmak ister. Saçlarla ilgili en sık yaşanan sorunlardan biri de kuşkusuz saç dökülmesi. Gerek dönemsel gerekse kalıtımsal olarak yaşanabilen saç dökülmeleri nedeniyle saçlar inceliyor ve sağlıksız, kötü bir görünüme bürünüyor. Saç dökülmesini durdurmak ve incelen saçları kalınlaştırmak için doğru ürünleri kullanmak ve saç kalınlaştırıcı, yoğunlaştırıcı bakımlar yapmak gereklidir. Bugün bu saç kalınlaştırıcı bakım ürünlerine bakacağız ve de biberiye, adaçayı yağları kullanarak kolaylıkla hazırlayabileceğiniz bir tarif vereceğiz.

Ancak öncelikle saç neden incelir biraz bilgi sahibi olalım istiyorum,

Fiziksel stres
Duygusal stres
Hormonal dengesizlikler
Tiroid sorunları
Önemli vitamin ve mineral eksiklikleri
Alerjiler

Piyasada bulunan bazı ürünlerin kullanımı Kalıtımsal

Saçlarımız inceldiği zaman ne olur? En net şekilde saç dökülmeye başlıyor. Dökülen saç telleri yerine yenilerinin çıkmaması halinde de kuşkusuz daha zayıf saç görünümü elde ediyoruz.

Bununla birlikte, doğal olarak saçınızı kalınlaştırmak için kullanabileceğiniz bazı saç dökülmesi tedavileri vardır. Bu bakımlar, sadece çok hacimli saçlar elde etmenize ve saç dökülmesini durdurmanıza yardımcı olmakla kalmaz, tasarruf etmenizi de sağlayacaktır. Bu noktada ilk yapılması gerekenler;

Stresin azaltılması için mümkün olduğunca yaşam tarzı değişiklikleri yapmak
Beslenme alışkanlıklarını düzenlemek
Düzenli olarak belirli saç yoğunlaştırıcı doğal ilaçlar, esansiyel yağlar kullanmak

Peki, saçları kalınlaştırmaya yardımcı olabilecek yağlar nelerdir?

Biberiye, saç büyümesini hızlandırarak saçları yoğunlaştıran en iyi yağlardan biridir. Biberiye yağı, saç büyümesini uyarıp hücresel metabolizmayı arttırmaktadır.

Sedir ağacı esansiyel yağı, saç derisindeki dolaşımı arttırarak kıl foliküllerini uyarmaya yardımcı olur. Bu, saç büyümesine artırır, saç kaybının yavaşlatılmasına katkıda bulunabilir! Sedir ağacı saç incelmesi, ve çeşitli alopesi tedavisinde de kullanılabilmektedir.
Adaçayı yağı, saç derisi yağlarının dengelenmesine yardımcı olabilir. Adaçayı, biberiye esansiyel yağı gibi hücresel metabolizma yeteneğini arttırması nedeniyle benzer özelliklere sahiptir. Aynı zamanda, adaçayında bulunan, hormon dengeleme özelliklerini sağlayan bazı faydaları taklit eder.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.


Yukarı Çık