Bölgesen Yağlanmalar Nasıl Giderilir?

1.175 kez görüntülendi

Sponsorlu Bağlantılar

Geçmişten günümüze kadar vücudundaki fazla yağlardan kurtulmak isteyen kişi sayısı bir hayli artmıştır. Bundan dolayı liposuction yöntemine verilen önem sayesinde günümüzde sorunu olan bireyler bu yöntemi tercih etmeye başlamıştır. Türkçe karşılığı yağ aldırma olan bu operasyonun klasik liposuction, lazer liposuction , lazer lipoliz ve vaser liposuction gibi türleri mevcuttur.

Liposuction, vücuda yeni görünümü sağlamak için yağların vakumla emilmesi suretiyle yapılan işleme denilmektedir. Bu işleme Body Counturing, Body Sculpturing, Liposhaping gibi isimler de verilmekte ve kullanılmaktadır. Ameliyat genel anestezi veya lokal anestezi altında yapılır ve emilecek yağın miktarına bağlı olarak 1 ile 3 saat arası kadar süre alır. Vücudun herhangi bir bölgesinde gizli olarak açılmış olan 0,5 mm’lik kesilerle yağ tabakasına ulaşılarak yağlar emilir. Yağ aldırma işlemi bittikten sonra özel korseler kullanılmaya başlanır. Operasyon sırasındaki işlemler bittikten sonra hasta aynı gün içerisinde taburcu edilir.

Vücuda giyilen bu özel korsenin kullanım zamanı yaklaşık 6 hafta sürmektedir. Liposuction yapılacak yerin uygun alanlardan yapılan 3-5 mm’lik kesilerden yağ dokusu bölgesine sokulan ve özel bir hortum aracılığı ile vakum cihazına bağlı özel metal kanüllerin ileri- geri hareketleriyle bölgeden uzaklaştırma işlemi yapılarak bütün yağ dokuları yok edilir. Ebatları 2 ile 5 mm olan bu kanüllerin uçları künt olup, uç yanlarında bulunan deliklerden yağlar alınmak suretiyle işlem yapılır. Buradaki yapılan işlem aslında bölgelerdeki aşırı birikim yapan yağ dokularının yapmış olduğu çıkıntıları yok ederek vücut hatlarını orantılı bir şekilde kusursuz hale getirmektir. Bu işlem büyük enjektörler ile pistonlarına uygulanan stoperler aracılığıyla oluşturulan vakum sayesinde manuel olarak da yapılabilir.

Yağ aldırma operasyonuna başlamadan önce yağ dokusu içerisine özel bir solüsyon enjekte edilir. Sonrasında kanama olmaksızın ve daha kolay bir şekilde ameliyat gerçekleştirilmiş olur. Bünyesinde bulundurduğu lokal anestezik madde sebebiyle girişim sonrası erken dönemde ve girişim sırasında oluşacak büyük ağrıları engellenmektedir. Ultrasonik titreşimler ile ilk önce yağların yumuşatılıp daha sonra liposuction işleminin yapıldığı “ultrasonik liposuction” tedavi yönteminde günümüzde yaygın olarak kullanılmaktadır. Yapılacak olan ameliyat eğer tek ve küçük alanlarda olacaksa lokal anestezi, çok ve geniş alanlarda yapılacaksa genel anestezi altında gerçekleştirilmelidir.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.


Yukarı Çık