Bronzluğu Korumak için Neler Yapılabilir?

0 kez görüntülendi

Sponsorlu Bağlantılar

Bronz olmayı isteyenler bunu başarmasına rağmen kalıcı olmasını sağlayamıyor. İşte bu noktada bronzluğu nasıl daha uzun süre koruyabiliriz konusu önem kazanıyor. Yaz ayların bolca güneşlenenler bronzlaşmanın tadını çıkarıyor. Saunaya girerek rahatlayan ve sonrasında bronlaşanlar bir süre teninin açılmasını açık renkte olmayı istemiyor. Bronzluğu korumak için neler yapabilirsiniz? bunlarla ilgili bilgiyi sizlere makalemizde sunmaktayız. Yazın bolca güneşlenip istediğiniz bronzluğa kavuştunuz; ancak tatiliniz bitti ve renginiz açılmaya mı başladı? Üzülmeyin. Bronzluğu korumanızın da yöntemleri var. Öncelikle bolca nemlendirici sürmeniz gerekiyor. Güneşlenmeden sonra oluşan kuru cilti önlemek son derece önemli. İşte tenimizin bu tatlı rengini uzun süre korumak için tavsiyeler…

MUTLAKA PEELİNG UYGULAYIN

Tatilde uzun partiler, kum ve UVA/UVB ışınları cildinize zarar vermiş olabilir; çare peeling uygulamak. T-Sonic teknolojisiyle LUNA 2, dakikada 8 bin titreşimle bir taraftan cildi ölü hücrelerden arındırırken bir taraftan da ciltteki mikro kan dolaşımını destekliyor. Böylece tatilin yan etkilerinin izleri yüzünüzden zahmetsizce silinirken size de tazelenmiş ve aydınlık bir cildin tadını çıkarmak kalıyor.

VÜCUDU ES GEÇMEYİN

Elbette vücudu da unutmamak gerek! Bronzlaşmış bir bedene peeling yapmak pek çok kişi için alışılmamış bir durum olsa da, uygulamakta çok fayda var. Evet, peeling işlemi cildin yenilenmesini (yetişkinlerde cilt ortalama ayda bir yenilenir) tetiklediğinden, teninizin biraz daha çabuk solmasına neden olacaktır, ancak bu sayede tüm vücudunuz orantılı bir şekilde renk değiştirecektir. Muhtemelen kimse yer yer daha koyu ve lekeli bir cilt istemez.

NEMLENDİRİCİYİ UNUTMAYIN

Cildi her daim tepeden tırnağa nemlendirmenin ne denli önemli olduğunu artık herkes biliyor. Ve elbette nemli bir cilt, bronzluğunu da daha uzun süre koruyabiliyor. Bronzluğunu en çabuk yüzümüz kaybettiğinden, yüze ayrı bir özen göstermek gerek. Kaliteli bir nemlendirici ve cildin emiciliğini artıran LUNA 2, cildinizin ışıltısını uzun süre korumak için en önemli yardımcılarınız.

BRONZLAŞTIRICIYI HER YERE SÜRMEYİN

Dinlenmiş ve sağlıklı bir cilt görünümüne kavuşmak için bir bronzlaştırıcıdan da yardım alabilirsiniz. İşin sırrı ise; bronzlaştırıcıyı yüzünüzün her yerine değil de güneşin ilk vurduğu yerlere; yâni alına, şakaklara, burnun üstüne ve elmacık kemiklerine sürmek.

MANGO-HAVUÇ YİYİN

Beta-karoten (bir tür turuncu-kırmızı pigment) açısından zengin besinler tüketmek cildinizi renklendirir. Menü zengin! Tatlı patatesten kayısıya, mangodan havuca pek çok meyve ve sebzede beta-karoten bulunuyor. Bu besinler hem sağlıklı hem düşük kalorili hem de cildinizi ışıldatıyor, daha ne olsun!

SIVI TÜKETİN

Artık yavaş yavaş yazın son günlerine yaklaşıyor olsak da en sıcak günlerde içtiğiniz kadar çok miktarda su tüketmeyi bırakmayın. Bol bol su içmek, üst tabakadaki bronzlaşmış olanlar dâhil, hücrelerin ömrünü uzatıyor, ayrıca cildin daha gergin ve pürüzsüz görünmesini sağlıyor. Kavun, karpuz ve salatalık gibi besinler de yüksek oranda su içerdiklerinden cildinizin güzelliğine güzellik katıyorlar.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.


Yukarı Çık