Büyük Sivilceleri Tedavi Etme Yöntemleri

0 kez görüntülendi

Sponsorlu Bağlantılar

Sivilcelerin herkesin sevmediği ancak bayanlar için güzelliğinize nazar değdi diyecek kadar sevmediğiniz ve görsel olarak karşılaşmaktan nefret ettiğiniz olumsuzlukların başında gelmektedir. Büyük sivilceleri bulunanların sivilcelerinden kurtulmak için tedavi yöntemlerini kullanmak üzere makalemizde birçok yöntemle bu büyük boyutlu sivilcelerden kurtulma şansı bulunduğunu bilmeniz gerekmektedir. Cilt güzelliğinize leke kondurmak istemeyenler ve hemen büyük sivilcelerinden kurtulmak isteyenler için bu sivilceleri tedavi etme yöntemlerini tercih etmeleri yararlı olacaktır.  Cilt üzerindeki yağ kanallarının tıkanması sonucu oluşan büyük sivilcelere uyguladığınız yöntemler iz bırakabilir. Sivilce problemleri kronik hal alan kişilerin doktor kontrolünde tedavi olması çok daha iyi sonuçlar verecektir. İşte büyük sivilceleri iz bırakmadan geçiren doğal karışımlar…

Genellikle ergenlik döneminde sıkça görülen büyük sivilceler, cildin yağ oranın fazla olduğu kanalların tıkanması nedeniyle oluşur. Bu sivilceleri derinlemesine temizlemek için kimyasal maddeler içeren kremlere ihtiyacınız olmasın. Sivilcelerin nedenleri arasında genetik yatkınlık, düzensiz beslenme faktörleri yer alır. İnsanların fiziki ve psikolojisini olumsuz yönde etkileyen sivilceler hafif semptomlar gösteriyorsa evde doğal yollarla yapılan bazı maskeler geçirmeye yardımcı olabilir. Evde hazırlayacağınız doğal yöntemlerle kısa sürede, iz bile bırakmadan geçirebilirsiniz. Sizler için büyük sivilceleri geçiren doğal yöntemleri araştırdık…

İşte o yöntemler;

– Karbonat

Yarım su bardağı suyun içerisine 2 yemek kaşığı karbonatı ekleyin ve karıştırın. Bu karışımı bir parça pamuğun üzerine damlatın. Büyük sivilcenizin üzerine bastırmadan uygulayın.

– Limon suyu

Sivilce baş ağrısı yapar mı? Ağrılı sivilcelere karşı ne yapmalı? Sivilceden dolayı ağrı…
Ağrılı sivilcelere karşı ne yapmalı? Sivilceden dolayı ağrı…

Limon suyu sivilcelerin kurumasına yardımcı olur. Bu yüzden taze sıkılmış limon suyunu sivilcenizin üzerine sürün. 15-20 dakika beklettikten sonra ılık su ile durulayın.

– Çay ağacı yağı

Aniden çıkan sivilcenizin üzerine 1-2 damla çay ağacı yağı, hem ağrının azalmasına hem de şişliğinin gitmesine yardımcı olur.

– Elma sirkesi

1 yemek kaşığı elma sirkesine 1 yemek kaşığı su ile karıştırın. Sivilcelerinizin üzerinde 10 dakika bekletin. Direk elma sirkesini uygulamak hassas cildinizde zarar verebilir. Bu yüzden sulandırın.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.


Yukarı Çık