Buz Cilt için Gerçekten Faydalı Mıdır?

0 kez görüntülendi

Sponsorlu Bağlantılar

Hak verirsiniz ki bayanlar için güzellik denilince her türlü yöntemi denemek mubah oluyor. Fakat sonuçta ne kadar etki alındığı ve yan etkileri olup olmadığını her zaman önemsemek zorundasınızdır. Ancak KadinFoni.com olarak sizler için buz cilt için gerçekten sağladığı inanılmaz faydalarını bir araya getirdik. Sizde ihtiyacınız olan her anda cildinize buz masajı yaparak cildinizin ihtiyacı olan bakımı sağlayabilirsiniz. İşte bakın buzun cilde sağladığı o faydalar…

ERKEN YAŞLANMAYI GECİKTİREBİLİRİSİNİZ!

Yaşlandıkça yüzde beliren kırışıklıklar ne yazık ki kaçınılmazdır. Ancak, cildinizi nemli tutarak kırışıklıkların gelişini kesinlikle erteleyebilirsiniz. Buz küpleri cildi sıkılaştırır ve cildinizdeki nemi kilitli tutar. 40’lı yaşlarınıza yaklaştıysanız buz küpleri ile arkadaş olmaya başlasanız iyi edersiniz.

CİLDİNİZİ YENİLİYOR!

Cansız ve soluk bir cilde sahipseniz etrafınızdaki insanlardan sık sık “iyi misin?” sorusunu duymak kaçınılmazdır. Her ne kadar makyaj ile cildinize renk vermeye çalışsanız da bir yerden sonra solukluk tekrar ortaya çıkacaktır. Bu durumda buz küpünü günlük bakım rutininize dahil edebilirsiniz. Sabah kalktığımızda buzu yüzünüze uygulayın, soğukluk kan dolaşımını artıracak ve cildinize kanla renk getirecektir. Makyajınızı uygulamadan hemen önce uyguladığınız taktirde doğal aydınlatıcı etkisi görecektir.

SİVİLCELERİ YATIŞTIRIYOR!

Buz küplerinin en popüler kullanımlarından biri akne tedavisi içindir. Buzu günlük hayatımızda yaralanma ve kızarıklıklarda şişliği indirmesi için de kullanırız. Sivilce de küçük bir yaralanmadır. Bu sebeple özellikle kistik bir akneye sahipsiniz buz ile cildinizi rahatlatabilirsiniz. Ancak sivilcelerin hassas ve bakterilerle dolu olduğunu da unutmayın ve buzu cildinize uygularken dikkatli olun.

ŞİŞ GÖZLERLE VEDALAŞIN!

Buz küpleri sabah karşılaştığınız şiş gözlerden kurtulmanın en güzel yoludur. Üstelik bunu sade buz olarak kullanmanıza da gerek yok. süt veya yeşil çaydan yapılmış buz küpleri ile yorgun gözlerinizi yatıştırabilirsiniz. Ancak göz çevrenizin hassas olduğunu ve bu yüzden buzu çok fazla temas ettirmemeniz gerektiğini de unutmayın.

GÜNEŞ YANIKLARINA ALTERNATİF ÇÖZÜM!

Güneş çok mu eğlenceliydi? Muhtemelen birkaç saat öncesine kadar ne kadar acı çekeceğinize dair bir fikriniz yoktu. Güneş yanığı ciddi derecede acı vermesinin yanında cildinizin kalitesini de bozabilir. Bu durumda Aloe vera ve buz küpleri en iyi ilaçlardan biri olacaktır. Aloe vera yok mu? Saf salatalıktan yapılmış buz küplerini deneyin. Salatalıkta bulunan anti-oksidan ve C vitamini yaranızı iyileştirecek, acınızı dindirecektir.

YAĞLI CİLTLER ÇOK SEVECEK!

Yağlı cilt, en rahatsız edici cilt sorunlarından biridir. Bu da düzenli olarak yüzünüzdeki yağın silinmesi gerektiğini göstermektedir. Ancak merak etmeyin, ihtiyacınız olan tek şey buz küpleri. Cildinize buz uygulayarak yağ salınımınızı azaltabilir ve cildinizi tazeleyebilirsiniz.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.


Yukarı Çık