Çatlak Tedavisi Nasıl Yapılır?

1.009 kez görüntülendi

Sponsorlu Bağlantılar

Çatlak Tedavisinde tüm illerimizde yer alan birçok özel merkez, klinik ve hastanede uzman kişiler tarafından ve mutlaka bir hekim gözetiminde uygulanmalıdır. Aksi halde uygun fiyatlara uzmanların yer almadığı referanssız merkezlerde yapılan her bir uygulama asla başarı sağlamaz ve birçok önemli risklere de maalesef ki ev sahipliği yapar. Bu nedenle kesinlikle hekimlerin yer almadığı yerlerde hangi medikal işlem olursa olsun kesinlikle yaptırılmamalıdır.

Çatlaklar neden oluşur?

Cildimizde meydana gelen çatlaklar genellikle kadınların daha çok rastladığı bir cilt sorunudur. Özellikle hamilelik sürecinde ve sonrasında meydana gelen cilt çatlakları, aşırı kilo alıp vermekten dolayı da meydana gelebilmektedir. Oluşan bu çatlakların tümü kliniğimizde uzmanlarımız tarafından farklı yöntemler ile kişiye özel olarak güvenle uygulanabilmektedir.

Çatlakları önlemek için ne yapılmalı?

İlk olarak çatlakların meydana gelmesini önlemek için yapmanız gereken bol su tüketmektir ve düzenli bir spor yaşantısıdır. Bunun dışında Bacak, karın, göğüs ve belin arka kısımlarının daha esnek olmasını sağlayacak ve mutlaka doktorların önerdiği özel kremler, losyonlar, yağlar kullanılabilmektedir. Ayrıca düzenli yapılan masajlar da kan dolaşımını düzenlediğinden dolayı selülit ve çatlak oluşumunu engellemede önemli rol oynamaktadır.

Cilt Bakımı kliniğimizde yine doktorumuz Buket Yıldırım ve ekibi tarafından farklı düzeylerde ve cildin gereksinimlerine göre planlanarak uygulanmaktadır.

Cilt bakımı nasıl uygulanır?

Cilt bakımı merkezimizde uzmanlar tarafından yapılmakta olup, sağlıklı bir cilt bakımı yaklaşık 1,5 saat kadar sürmektedir. Bunun yanı sıra cilt bakımları mutlaka süt ve tonik ile temizleme, peeling, ozon artı buhar, serum ve ampul emilimi yüz masajı, maske, yüksek frekans ve kremleme işlemi yapılarak gerçekleştirilmektedir. Kişilerin gereksinimlerine göre bu uygulama içerisindeki sistem arttırılabildiği gibi azaltılabilir.

Yapılan cilt bakımları sayesinde cilt temizlenir ve tıkalı olan gözenekler açılarak kan dolaşımının hızlanması sağlanır. Bu sayede de cildiniz daha parlak ve çok daha sağlıklı bir görünüm elde etmiş olur.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.


Yukarı Çık