Cilt Tipine Göre Maske Nasıl Hazırlanır?

1.166 kez görüntülendi

Sponsorlu Bağlantılar

Çoğu cilt tipine uygun maske bulmak hem masraflı bir iş hem de bulması oldukça zahmetlidir. Çok fazla para harcayarak alınan pahalı ürünler yerine, evde bulunabilecek malzemelerle düşük bütçeli olarak kendi cildinize uygun doğal maskeler yapılabilir. Kolay uygulanabilen bu maskeler yağlı ciltlere sahip olanlar için ya da kuru ciltlere sahip olanlar için farklı olarak tercih edilebilir.

Kuru Ciltlere Uygun Olan Maskeler

Kuru ciltler için hazırlanan maskelerin, cildi kızartmaması ve doğal olması önemli yer kaplar. Kuru cilt tipleri, yağlı cilde sahip olanlara göre daha hassas oldukları için, daha tahriş etmeyen ve cildi nemlendirici özelliğe sahip bitkilerden veya yiyeceklerden hazırlanmalıdır. Her evde kolayca bulunabilecek, zeytinyağı, bal ve bir yumurtanın sarısı yardımıyla cildi yağlandırıcı ve besleyici niteliklerde kuru cilt tiplerine özel evde doğal maskeler hazırlanabilir. 20 dakika boyunca bekletilen bu maske, daha sonra ılık suyla yıkanarak temizlenebilir. Diğer bir maske ise, avokado ile hazırlanan ve çok kolay uygulanan bir maskedir. 1 çorba kaşığı kabuklarından ayrılmış avokado ile bir tatlı kaşığı bal karıştırılarak elde edilebilir. Bu maske 20 dakika kadar bekledikten sonra sirkeli suyla durulanmalıdır. Bu sayede yüzdeki ph değeri dengelenmiş olur.

Yağlı Ciltler İçin Hazırlanan Maskeler

Yağlı ciltlerin dengesini sağlamak ve fazla yağını almak için en çok tercih edilen besin limondur. Limon, portakal ya da greyfurt gibi meyvelerin herhangi birinin suyu sıkılıp 2 yemek kaşığı bir kaseye alınır. Daha sonra iki yumurtanın beyazı ayrılarak karıştırılır. Karışım yüze uygulandıktan sonra 15 dakika beklenmeli ve daha sonra ılık suyla durulanmalıdır. Nemin alınmasını sağlayan bir diğer maske ise, 6-7 çileği ezerek oluşturulan ve kolay uygulanabilen maskedir.

Cilt tipinize uygun dermokozmetik ürünler ve maskeleri görmek için farmareyon.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.


Yukarı Çık