Doğru Makyaj Nasıl Yapılır?

1.292 kez görüntülendi

Sponsorlu Bağlantılar

Makyaj başta kadınlar olmak üzere sihirli bir değnek olarak görülmekte olduğundan çok daha farklı ve çok daha bakımlı görünmek için en önemli etkenlerden biri olmaktadır. Peki doğru makyaj nasıl yapılır ve yanlış makyaj yöntemleri kadınların nasıl görünmesine neden olur?

Doğru makyaj nasıl yapılır sorusuna cevap verebilmek için yüz şekillerine göre makyajını nasıl yapıldığına dikkat etmek gerekir. Makyaj ile yüzdeki kusurların kapatılması sağlanacağı gibi yüzün genel hatları da belirginleştirilir ve çok daha doğal daha güzel bir görünüm elde edilmelidir. Doğru makyaj nasıl yapılır diyorsanız makyaja başlamadan önce cilt tipinize uygun olan bir nemlendirici ile cildinizi nemlendirin ve ılık suyla yıkadığınız cildinize duruladıktan sonra kullanacağınız bu nemlendiriciyi uyguladıktan sonra parlamaların önüne geçin. Tercih edeceğiniz kapatıcılar özellikle de sorunlu bölgelere ince bir tabaka halinde sürülmelidir ve cilt renginiz ile aynı tonda kullanacağınız bu kapatıcılar doğal görünümün sağlanmasında etkili olacaktır.

Doğru makyaj nasıl yapılır diye düşünüyorsanız öncelikli olarak doğru makyajın alt zeminini oluşturmada ve cildinizde gerekli düzenlemeyi yaptıktan sonra fondöten uygulamasını gerçekleştirin. Fondötenin üzerine uygulayacağınız pudranın ipek özellikte olmasına dikkat edin ve kalın olmayan bu pudra sayesinde yüzünüzün her yerinin eşit bir görünüme sahip olmasını sağlayın. Doğru makyaj için en can alıcı noktalardan bir tanesi de doğru göz makyajı uygulamasıdır. Eyeliner iri gözlü kadınlar için muhteşem bir görünüm oluştursa da göz şekline göre farklı şekilde uygulanmalıdır. Makyaj son olarak dudaklarınızın şekillendirilmesi ile tamamlanmalı ve allık yaptığınız makyajın tonu ile gireceğiniz ortama göre belirginlikte uygulanmalıdır.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.


Yukarı Çık