Dudak Üstü Morarmaları Nasıl Tedavi Edilir?

0 kez görüntülendi

Sponsorlu Bağlantılar

Dudak üstü morarmaları özellikle bayanlarda bıyık bölgesi dediğimiz dudak üstünde meydana gelmekte olan ve görsel açıdan hiç istenmeyen bir morarmadır. Dudak üstü morarmalarının öncelikle nedenini araştırmak ve sonrasında çözüme ulaştırmak için çabalamak gerekiyor. Dudak üstü morarmaları tedavi etmeden önce mutlaka sebebini araştırmak gerekmektedir. Bıyık bölgesinde yanma ve tahrişe neden olan tüy dökücüler zamanla bıyık bölgesinin renginin koyulaşmasına neden oluyor. Bu durum ise kişinin aynaya baktığında dudak üstünde bıyık varmış gibi bir görünüm ile karşılaşmasına davetiye çıkarıyor. Oluşan bu dudak üstü kararmalarına doğal yöntemlerle kısa sürede müdahale edebilirsiniz. Gelin birlikte bıyık bölgesindeki kararmalara kesin çözüm olacak önerilere göz atalım…

Birçok kadının yaşadığı bıyık bölgesi kararması, güzelliğe gölge düşüren bir cilt kusurudur. Genellikle ağda, tüy dökücü ve tüy sarartıcı gibi ürünlerin yanlış kullanılmasından dolayı ortaya çıkan bıyık bölgesi kararmasını doğal yöntemlerle kolay bir şekilde giderebilirsiniz. Özellikle sıcak ağda sonrasında ciltte belirmeye başlayan koyu halkalar inatçı olabiliyor. Bu sorunu kimyasal kremler kullanmak yerine doğal tedavi yöntemlerini kullanarak yapabilirsiniz. Nasıl mı? Hazırladığımız bu yazıda dudak üstü yani bıyık bölgesi kararmalarını ortadan kaldırıyoruz. Sizler de bu sorunla karşılaya karşıyaysanız mutlaka hazırladığımız yöntemleri denemelisiniz.

LİMON SUYU YÖNTEMİ

Cilt rengini açan ve siyahlaşmayı gideren limon suyunu kararan bölgeye uygulayın. 20-25 dakika bekletin. Beklettikten sonra ıslak bir pamuk yardımıyla bölgeyi temizleyin. Bu işlemi haftada bir kez olacak şekilde kararma geçene kadar tekrar edin.

MAYDANOZ SUYU YÖNTEMİ

Bir cezve suyun içine maydanozları koyun ve 15 dakika boyun kaynatın. Kaynayan suyu ılıması için biraz bekleyin. Bir pamuk yardımıyla ılıyan suyu kararan bölgeye sürün ve 20 dakika bekleyin. 20 dakika sonunda temiz bir pamuk ile bölgeyi temizleyin.

PATATES SUYU YÖNTEMİ

Leke gidermede oldukça başarılı olan patatesi ince ince dilimleyin ve blenderdan geçirin. Bir tülbent yardımıyla patateslerin suyunu süzün. Çıkan suyu bıyık bölgenize sürün ve 5 dakika kadar parmaklarınız ile masaj yaparak uygulayın. Yaklaşık 45 dakika bekleyin ve işlemin sonrasında aynı uygulamayı tekrar edin. İşlem bittikten sonra son olarak soğuk su ile durulayabilirsiniz.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.


Yukarı Çık