Elma Sirkesi Kullanarak Saç Bakımı Yapmak

1.269 kez görüntülendi

Sponsorlu Bağlantılar

Elma sirkesinin birçok konuda faydasını artık biliyoruz. Elma sirkesinin kullanımıyla birlikte saçlarınıza bakım yapabilmenizde mümkün olmaktadır. Elma sirkesi besleyici özelliğinin yanı sıra saçlarınıza parlaklık ve canlılık vermekte olan ve kolaylıkla hazırlanan bir karışımla son derece faydalıdır.

Saçlarınızı gürleştirmek, güçlendirmek ve sağlıklı bir hal almasını sağlamak için elma sirkesini kullanabilirsiniz. Elma sirkesini saçlarınız için kullanıma hazır hale getirmek üzere karışım tarifini sizlere vereceğiz. Bu sayede kısa sürede etkili ve tam formüle göre saçlarınıza canlılık katabilirsiniz. Saçlarınız için elma sirkesi karışımını yapabilmek için 10 adet elmaya ihtiyacınız var. Elmalar yeşil elma olurs ve sert elmalardan seçerseniz daha faydalı olacaktır. 2 litre gerekiyor. Fakat suyun çeşme suyu değil içme suyu olmasına özen gösterin. Kireç ve kimyasallardan arınmış olması açısından önem arz etmektedir. Karışımımıza varsa bir miktarda bal kullanacağız. 2 yemek kaşığı bal ideal olacaktır.

2 tatlı kaşığı turşu tuzunuda marketlerden bulabilirsiniz. Bundan sonrası oldukça kolay. Yapımı için elmaları güzelce yıkayıp, çekirdeklerini ayıklayın ve kabuklarını soyun. Ardından elmaları dilimleyerek diğer malzemelerle birlikte bir tülbent içerisine koyarak kavanoza yerleştirin. Tülbent kavanoz kapağını tam kaplamalı. Ardından en az 1 en çok 2 ay kadar bu şekilde kalması halinde elma sirkeniz kendiliğinde hazır hale gelecektir.

Elma sirkeniz hazır olduktan sonra sabah kalktığınızda, akşamları yatarken ve banyodan sonra saçlarınıza bir bez yardımıyla azar azar yedirmeniz gerekmektedir. Eğer çok miktarda elma sirkesini kullanarak daha kısa sürede etkili olmasını istiyorsanız. Saçlarınıza bolca uygulayıp birkaç saat bekledikten sonra banyo yapabilirsiniz. Ancak yatarken az miktarda saçlara ve saç diplerine elma sirkesi uygulamak faydayı en fazla ve doğru şekilde almanızı sağlayacaktır. Elma sirkesinin oluşumu 2 ay gibi bir süre aldığından, bu karışımı yaparken elma sirkeniz azalmadan 2 ay sonrasını düşünerek yeni elma sirkenizi yapabilirsiniz. Bu şekilde uygulayarak haftalar sonra saçlarınızın canlandığını ve saçlardaki kırıkların düzeldiğini, saçınıza parlaklık geldiğini görebilirsiniz.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.


Yukarı Çık