Hamilelikte de Güzel Olabilirsiniz

418 kez görüntülendi

Sponsorlu Bağlantılar

Her bayan hayatının her döneminde güzel ve bakımlı olmaya özen göstermelidir. Hamilelik dönemleri de bayanlar için zor ve sıkıntı bir dönem olduğundan birçok bayan bu dönemde kendine bakmayı bırakmakta ve aldığı kilolar ile sağlıksız bir şekilde hamileliklerini tamamlamaktadır. Bu yapılan büyük bir yanlıştır. Bebeğiniz olacağı için annelik içgüdüleri daha fazla harekete geçer ve kendinize olan ilginiz azalabilir. Bu durumda kendinizi bırakmamalı ve nasıl daha önce kendinize özeniyorsanız aynı şekilde devam etmelisiniz. Hamilelik ile birlikte vücutta oluşan deformasyonlara karşı gayet güzel ve bakımlı olmanız mümkündür.

Hamilelikte Güzel Olmak İçin Neler Yapak Gerekir?

Hamilelikte kilo almak oldukça normaldir. Ama normal sınırlar içerisinde kilo almalısınız. Kendiniz ve kilonuzu kontrol ederek hamilelik döneminde en az kilo ile doğuma girmeniz hem sağlığınız için hem de güzelliğiniz için önemlidir. Hamilelikte normal kilo alımı şu şekilde olmalıdır; ilk üç ay. çok ciddi bir kilo alımı olmaz. Hatta hiç kilo almamaya çalışın. 4 – 5 ay, haftada 250 gram ile 300 gram arasında alınan kilo normaldir. 6 – 7 ay, 350 gram ile 400 gram arası kilo almak normaldir. 8 – 9 ay, haftada alınan 450 gram ile 500 gram arası normaldir.
Hamileliğiniz süresince hem kendiniz hem de bebeğiniz için sağlıklı beslenmeye özen gösterin. Düzenli bir uyku güzellik için önemli bir ayrıntıdır. Hamileliğiniz döneminde hamilelere özel hazırlanmış olan sporları yapın. Hamilelik döneminin dingin bir dönem olmasına özen gösterin. Bu konuda hamile yogası yapabilirsiniz. Hamilelik döneminde çatlak oluşumu oldukça normaldir. Bu durumda çatlakları engellemek için üretilmiş olan kremleri kullanmanız güzelliğiniz için faydalı olacaktır.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.


Yukarı Çık