İpek Kirpik Zararlı Mıdır?

0 kez görüntülendi

Sponsorlu Bağlantılar

İpek Kirpik uygulamak görünüş olarak oldukça güzel bir görüntü sağlamaktadır. Fakat ipek kirpik zararlı mıdır? sorusu en çok sorulan ve uygulayanlar tarafından telaşa neden olan konuların başında gelmektedir. İpek kirpik nasıl uygulanır? İpek kirpiğin zararı var mı? İpek kirpik kaç ay gider? gibi sorularınızın yanıtını içeriğimizden öğrenebilirsiniz. Dikkat çekici gözlere ve etkileyici bakışlara sahip olmanın sırrı makyaj malzemelerinden değil, doğallığın ön planda tutulduğu ipek kirpikten geçiyor.

DENİZ VE HAVUZDA BİLE GÜZEL GÖRÜNECEKSİNİZ

Özellikle bu yaz günlerinde, denizde ve havuzda güzelliğine düşkün ve her daim
iyi görünmek isteyen kadınların kurtarıcısı olacak ipek kirpikler, kullanımı zor
olan makyaj malzemelerine, özellikle de maskaralara alternatif oluyor.
Gözleri ön plana çıkarması ve dikkat çekici bakışlara sahip olması açısından kadınların vazgeçilmez makyaj malzemesi olan normal maskaralar; yazın denizde, havuzda ve terden akması nedeniyle kullanılamadığı için yerini waterproof maskaralara bırakıyor.

WATERPROOF MASKARALARA DİKKAT

Waterproof maskaraların ise kirpikleri anında sabitlediği ve çıkartırken kirpiklerin
dökülmesine neden olduğunu söyleyen Saç, Cilt Bakımı ve Güzellik Uzmanı, Eğitmen Master Figen Aktosun, “Yazın tatile çıkmadan önce bakımlı ve her daim iyi görünmeye özen gösteren kadınlar ipek kirpik ile kirpiklerine zarar vermeden daha uzun ve dolgun gözükmesini sağlayabilir, dikkat çeken bakışlara sahip olabilir.” diyor.

KİMLERE UYGULANABİLİR?

Denizde ve havuzda kadınların kurtarıcısı olacak ipek kirpik uygulamasının kimlere
uygulanabileceği hakkında bilgi veren Saç, Cilt Bakımı ve Güzellik Uzmanı, Eğitmen Master Figen Aktosun, “ Daha çok her gün rimel kullanan, lens takan ve gözlerinde alerji hassasiyeti olan kişilere ipek kirpik uygulamasını öneriyorum. İpek kirpik uygulaması gerçek kirpiklerin uzunluğu ve kalınlığını arttıran bir uygulama.” olduğunu belirtiyor.

KİRPİKLERE ZARAR VERİR Mİ?

Bakışları belirgin hale getiren ipek kirpik uygulamasının kirpiklere asla zararı
olmadığını vurgulayan, bu uygulamanın ilk uygulayıcısı ve Güzellik Eğitmeni Master Figen Aktosun, “Normalde takılan takma kirpikler bütün olarak kirpik diplerine yapıştırılırken, ipek kirpikler ise kıl kökünün yaklaşık 2-3 mm uzağına tek tek doğal medikal yapıştırıcılar ile eklendiği için kirpik diplerinin hava almasını engellemez. Böylece kirpiklere hiçbir zarar vermeden yoğun, bakımlı, doğal ve uzun kirpiklere kavuşursunuz. Burada en önemli nokta kullanılan ürünün kalitesi ve bu uygulamada gerçekten uzman kişiler tarafından yapılıyor olması.” şeklinde açıklıyor.

1,5 SAATTE İŞLEM BİTİYOR

En zararsız kirpik uzatma yöntemlerinden biri olan ipek kirpik uygulamasının 1,5 saat sürdüğünü söyleyen Master Figen Aktosun, ipek kirpiklerin hafif olduklarından dolayı uygulama yapılan kişinin göz kapaklarında herhangi bir ağırlık ya da rahatsızlık yaratmadığını belirtiyor. Her ay düzenli olarak bakımının ardından 3 aya kadar kalıcılık sağlayan ipek kirpikler, Hollywood yıldızlarının bakışlarına sahip olmayı mümkün kılıyor.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.


Yukarı Çık