Kabarık At Kuyruğu Yapımı

589 kez görüntülendi

Sponsorlu Bağlantılar

At kuyruğu, kadınların yıllardan beri vazgeçemediği bir toplama şeklidir. Genellikle, yukarıdan toplanan saçlara verilen ad olan at kuyruğu günümüzde diğer saç modelleri gibi gelişerek çeşitlenmiştir. Bu sayede, her bayanın kendine uygun tarzı seçmesinde saçların da yeri büyük olduğundan özgünlük oldukça ön plana çıkarılmıştır.

Günlük hayatlarında sık sık at kuyruğu kullanan bayanlar daha kabarık ve daha dağınık olan bir saç modeli talep etmişlerdir. Bu talebin sonucunda ortaya çıkan kabarık at kuyruğu, tam da isteklerinize cevap verecek bir saç modelidir. Yapımı oldukça basit olan bu model,  özellikle ince ve seyrek saçlı kadınların, saçlarının daha gür ve dolgun gözükmesini sağlamıştır.

Yapımı:

  • Saçlarınıza uç dalga vererek at kuyruğuna başlayın. Kırık fön olarak adlandırılan dalgayı da kullanabilirsiniz.
  • Saçınızın dalgalandırma işlemi bittikten sonra alt ve üst olarak saçınızı ikiye ayırın. Önce alt saçı tamamen sıkı bir şekilde kabartmadan toplayın.
  • Üstte kalan kısma sıra gelince toplamadan önce hafif bir kabartma işlemi uygulayın. Sonrasında çok bastırmadan ama yine sıkı olacak şekilde bu parçayı da bağlayın. Bu parçanın daha önce bağladığınız saç ile aynı hizada olmasına dikkat edin.
  • Ortaya iki parça at kuyruğu çıkacaktır. Şimdi sıra bu parçaları birleştirmeye geldi.
  • Saçınızı anlatılanlara uygun olarak eşit hizada topladıysanız; birleştirme işlemi kolay olacaktır. Eğer saçlar farklı hizada olduysa saçların ortaya en uzak olan parçasını açın ve diğeri ile aynı  hizada olacak şekilde tekrar toplayın.
  • Aynı hizaya getirdiğiniz saçları özellikle yanları bir parça alttan bir parça üstten alarak kabartın. Bu sayede saçlar birleşir ve ayrı görünüm ortadan kalkar.
Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.


Yukarı Çık