Kadınların Evlendikten Sonra Yaşadığı Sağlık Sorunları

769 kez görüntülendi

Sponsorlu Bağlantılar

Kadınlarda görülmekte olan cinsel sağlık sorunları erkeklere oranla çok daha fazladır. Bu sorunları atlatmak amacıyla ve yaşamadan bilinçlenmek amacıyla kadın sağlığı ve cinsel sağlık üzerine vereceğimiz bilgileri dikkatlice incelemeli ve bu konularda bilgi sahibi olmanız gerekmektedir. Kadınlar genellikle yaşadıkları cinsel sorunları eşlerinden ya da partnerlerinden saklamak isterler. Bayanların bu konuda hassas olduğu dönemleri kolaylıkla algılamak mümkün. Eşini ya da partnerini tanıyan bir erkek karısının cinsel konuda sorun yaşadığı ve sağlık sorunlarının bulunduğu dönemi anlamakta sıkıntı yaşamaz.

Bayanların yaşadığı cinsel sorunlardan bazıları Vajinismus, Cinsel İstekte Azalma, Orgazm Sorunları, İlk Gece Korkusu, Kızlık Zarı, Uyarılma Sorunları, Kısırlık, Hamilelikte Cinsel sorunlar gibi farklı cinsel sağlık sorunları görülmektedir. Bayanların bu tür cinsel sorunlar yaşaması durumunda önce partnerleri tarafından destek görülmeli ve bu dönemde ilişki yaşamaktan kaçınılmalıdır. İlk etapta uzman bir doktor kontrolünde tedavi görmeli ve yakınlarının kişiye bu süreçte psikolojik destek sağlaması gerekmektedir.

Bir erkek ile bayanın ilişki hayatının güzel devam etmesi bayanın cinsel istekliliğinide arttıracaktır. Hangi yaşta olursanız olun birlikteliklerinizde ilk günkü gibi heyecanlı ve tutkulu olmalısınız. Partnerizinle yaşadığınız veya yaşayacağınız ilişkilerde yeniliklere açık olmalı ve kendinizden kadar onunda memnun olmasını sağlamalısınız. Cinsellik anlamında erkek ya da bayanda sorunlar olabilir. Bunlardan utanmak ve arka plana atmak yerine kabullenmek ve sağlık sorununuza çözümü partnerinizle paylaşarak aramalısınız. İlişki yaşamak istemediğiniz ya da o gün kendinizi öfkeli gördüğünüz günlerde durumu partnerinize anlatın. Bunu anlatmak yerine eşinizin birliktelik isteğini hiç bir açıklama yapmadan geri tepmeniz durumunda partnerinizinde kendini kötü hissetmesi ve kendinde sorunlar aramasına neden olabilirsiniz.

Eşler arasında cinsel sorunların başlangıcı ruhsal ve psikolojik nedenlerle de olabilmektedir. Kadınlar cinsellikten çok çabuk soğuyabileceği gibi erkeğine bağlandıklarında mutlu etmeyide iyi bilirler. Cinsel birlikteliklerde sadece seks düşünmek yerine karşılıklı olarak partnerinizin ruhuna dokunmayı denerseniz çok daha başarılı bir çift olabilir ve cinsel sorunların özellikle psikolojik etkenlerden kaynaklanan cinsel sorunların yaşanmadığı bir birlikteliğiniz olabilir. Bu yüzden partnerler birbirlerini cinsel ihtiyacını giderdiği kişi olarak görmek yerine kendi parçası olarak düşünmeli ve ilişkilerinde bu doğrultuda hareket etmelidir.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.


Yukarı Çık