Kanserden Korunmak için Ne Yapmalı?

1.068 kez görüntülendi

Sponsorlu Bağlantılar

Yakın çapın en çok can alan hastalıklarından olan kanser için günümüzde birçok yerde engelleme yöntemleri söz konusu olmaktadır fakat bunların birçoğunun etkisiz olduğunu söylemek gereklidir. Tıbben kesin olarak kanserden korunmak mümkün olmadığı gibi kesin olarak zarar veren maddeler ile yakalanmanız da söz konusu olmamaktadır.

Korunma yöntemleri kanser için daha az riskin oluşmasına neden olmaktadır. Bunların başında bilindiği üzere sigara gelmektedir ve hemen ardından yandaşı olan alkol yer alır. Alkol kullanımı sadece karaciğer kanserine değil boğaz, dalak ve bağırsak kanserine davetiye çıkarak bir zararlı olarak bilinmeli ve tüketimi en aza ve ardından tamamen çıkarılmalıdır. Yaşamın değerini hastalanmadan anlamak için sağlıklı yaşamı destekleyen unsurları dikkatle uygulamak kalitesinin de artmasına olanak tanır. Kanserden korunma için ilk iki zararlarının yanında pekte azımsanmayacak bir değeri de görüyoruz ve bu beslenme olarak karşımıza çıkıyor.

Vücudumuz için gerekli olan tüm enerji ve direnç yediklerimiz ve içtiklerimiz ile karşımıza çıkmaktadır. Direnç kırıldığın da ve beslenme değerleri istenen seviyeler de olmadığın da diğer tüm korunma yollarının etkisiz olacağını da bilmek gerekmektedir. Bu sebeple ilk olarak dengeli ve sağlıklı bir beslenme sürecini oturtmak önemlidir.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.


Yukarı Çık