Kaş Boyama İşlemi İçin Fırça Seçimi Nasıl Kapılır?

1.093 kez görüntülendi

Sponsorlu Bağlantılar

Kalın ve biçimli kaşlar zamanımızın güzellik anlayışını oluşturan unsurlardan biridir. Doğal olarak kozmetik sektörü de kadınların bu arzusunu gerçekleştirmeye kanalize olmuş ve birçok farklı ürün geliştirmiştir. Biçimli, net ve kavisli kaşların boyanması özellikle İnstagram güzellik trendlerinde göze çarpan bir akım haline gelse de doğal bırakılmış, az kesilmiş kaşları da doldurmak mümkün.

Kaş Boyama İşlemi İçin Fırça Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli

Bu tarz bir boyama işlemi için toz far şeklindeki ürünler ideal kullanımı sağlamaktadır. Açılı olsun olmasın herhangi küçük bir fırça yardımıyla bu tarz kaşları doldurmak mümkün. Ancak kaşın şeklini koruyup renk yoğunluğunu arttırmak değil de aynı zamanda kaşın biçimini de değiştirip ona yeni bir şekil verilmek isteniyorsa, mutlaka açılı ve ince uçlu bir fırça kullanmak gerekir.

Karıştırma fırçalarında ya da allık fırçalarında yumuşak ve aralıklı kıl yapısına sahip fırçalar ne kadar uygunsa kaç fırçalarında da o kadar yanlış bir seçim olacaktır. Kaşa şekil verirken sabit durmayan ve sürekli olarak yön değiştiren bir fırçayla düzgün bir biçim elde etmek neredeyse imkansızdır. Fazla yumuşak kıllı fırçalarda da söz konusu sabitliği yakalamak zor olduğu için, muhakkak sentetik ve sağlam yapılı bir fırça kullanmak doğru olacaktır.

Kaş Şekillendirici Kriterlerine Ne Kadar Uygundur

Kendinden sıkça söz ettiren kaş şekillendirici özellikle fırçasıyla gönüllerde taht kurmuş bir kaş ürünüdür. Açılı ince yapılı ve sert dokulu fırçasıyla kaş şekillendirme işlemi için en uygun fırçayı seçmiştir denebilir. Jel kıvamındaki ana ürün ise iki farklı renge sahiptir. 102 Warm Blonde rengi sarışın ve kumral kadınlar için tercih edilebilir bir renk. Sarışın kadınlar için ilk bakışta koyu kalabileceği izlenimi yaratsa da zaten bire bir saç kaş uyumu modası geçeli çok olduğundan kesinlikle doğru bir tercih olabilir. 104 brunette rengi ise daha koyu kaşlar için ideal. Ana ürünün bu iki rengi de kremsi ve mat yapıda. Herhangi bir parlama yapıp kaşa yapay bir görünüm kazandırmıyor. Bir anda kendini vermeyen ve arzuya göre artırılabilir renk yapısı da onu seçilebilir kılıyor.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.


Yukarı Çık