Kıllardan Kurtulmak için Neler Yapılabilir?

0 kez görüntülendi

Sponsorlu Bağlantılar

Bayanlar için bacaklardaki kıl veya tüylerden kurtulmak büyük eziyete dönebilmektedir. Kıllardan kurtulmanın farklı birçok yolu bulunmaktadır. Bunlar arasında size en uygun olanı deneyerek sizlerde acısız ve ağrısız şekilde kıllardan uzun süreli olarak kurtulabilirsiniz. Kıllardan kurtulmak için yapılması gerekenleri sizler için makalemizde ayrıntısıyla anlatacağız. İstenmeyen tüylerinizden ne yapsanız kurtulamıyor musunuz? Ağda epilasyon hiçbiri bir işe yaramadı ve siz sürekli “Kıllardan nasıl kurtulunur?” “Tüyleri nasıl dökülür?” “Tyüleri dökmek için neler yapılabilir?” sorularını sorup duruyor musunuz. O zaman içeriğimiz tam size. Kadınların en büyük dertlerinden biri olan istenmeyen tüyleri oldukça ilginç bir tarif vererek çözeceğiz.

MALZEMELER

2-3 avuç kuru ceviz kabuğu
1 su bardağı su (Miktarları artırıp azaltabilirsiniz)

YAPILIŞI

Uygulayacağınız bölgeye göre farklılık gösterecek miktarda kuru ceviz kabuklarını alın ve hem kendinize hem de çevrenize hiçbir zarar gelmeyecek bir yerde, tüm önlemlerinizi aldıktan sonra bu ceviz kabuklarını yakın. Kabuklar tamamen yanıp kül olduğunda, ortaya çıkan bu külleri temiz ayrı bir kaba alın ve üzerine karışım kremsi bir kıvama gelecek kadar su ekleyin. Suyu azar azar ekleyin ki gerekli kıvamı aldığında su eklemeyi durdurun. Karışımı bu şekilde 12 saat bekletin. 12 saatin ardından istenmeyen tüylerden kurtulmanız için gerekli olan karışımınız hazır!

NASIL UYGULANIR?

Karışımı hazırladınız, gelelim nasıl uygulayacağınıza. Bu karışımı uygulamak için öncelikle istenmeyen tüylerinizi almamış olmanız gerekiyor. Kurtulmak istediğiniz bu tüylerin üzerine karışımı güzelce yayın. Karışımı sürmek için bir gazlı bezden ya da pamuktan yardım alabilirsiniz.

Dökülmesini istediğiniz tüm tüylerin üzerine karışımı güzelce yaydıktan sonra 30 dakika bekletin ve ardından duru suyla karışımı cildinizden tamamen arındırın. Bu uygulamayı günde 3 defa, toplam 3 gün yaptığınızda sonuçlarını göreceksiniz. Ancak elbette ilk 3 günlük sürede tüm tüyleriniz dökülmeyecektir. Bu nedenle dilerseniz 1 ay ara verdikten sonra yeniden 3 gün aynı uygulamayı tekrarlayabilirsiniz. Dikkat etmeniz gereken noktalara gelirsek, yapılışında gördüğünüz gibi ceviz küllerini yakarken çok çok dikkatli olmanız büyük önem taşıyor. Kendinize ve çevrenize zarar vermemek adına ceviz kabuklarını açık bir alanda, kontrollü bir şekilde yakmalı, yakarken içine tutuşmasını kolaylaştırmak için kağıt gibi farklı malzemeleri asla karıştırmamalısınız. Aynı şekilde uygularken cildinizde bir yanma, bir kızarıklık ya da başka bir rahatsızlık hissediyorsanız hemen karışımı cildinizden tamamen temizlemeli, rahatsızlığınız devam ediyorsa hemen ilgili doktora başvurmalısınız.

AMAN DİKKAT!

Unutmayın ki bu karışım, bilimsel olarak kabul görmüş bir tedavi yöntemi değil, yüzlerce yıl önceye dayanan geleneksel bir yöntem. Bu nedenle eğer cilt hassasiyetiniz, herhangi bir alerjiniz ya da başkaca bir cilt rahatsızlığınız varsa bu karışımı asla uygulamamalısınız.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.


Yukarı Çık