Kirpik Tipine Göre Maskara Seçimi

480 kez görüntülendi

Sponsorlu Bağlantılar

Maskaralar, göz makyajının tamamlayıcı unsurudur. Göz makyajı yaptığımızda ne kadar çok işlem yaparsak yapalım rimel sürmediğimizde göz makyajımızda bir eksiklik hissederiz. Hiç makyaj yapmadığımız dönemlerde dahi sadece rimel ile gözlerimize bir derinlik, yüzümüze bir ışıltı renk gelir. O yüzden de rimel, kadınların makyaj dünyasında önemli bir yere sahip.

Girdiğimiz her kozmetikçide bir sürü rimel markasıyla karşılaşmaktayız. Hatta aynı rimel markasına ait çeşit çeşit rimel modelleriyle karşılaşmak mümkün. Hal böyle olunca da hangi rimeli seçeceğimizi şaşırıyoruz. Sürekli arkadaşlarımıza, mağaza çalışanlarına vs. hangi rimelin daha iyi olduğunu sorarak öğrenmeye çalışıyoruz.

Dışardan fikirler alabiliriz ancak bunu yaparken herkesin farklı cilt yapısına, göz yapısına, kirpik yoğunluğuna, şekline sahip olduğunu unutmamak gerekiyor. Bunları dikkate almadan başkalarının tavsiyesiyle hareket ettiğiniz zaman zaten etkisi sizi tatmin etmeyecektir.

Elbetteki herkes kendine uygun rimeli hemen gidip bulamayabilir. Yeni yeni makyaj yapıyor da olabilirsiniz. Aslında bunlar için çok şey bilmenize gerek yok. Önemli olan kirpik tipinizi bilmeniz yeterli olacak ve seçimizin doğru ve kolay olacaktır. Kirpik tipinizi bilmeniz size uygun olan rimeli alabilmeniz ve doğru ve etkili sonuçlar alabilmenizi sağlar.

Eğer siz de doğru rimeli bulmak, kirpiklerinizde kusursuz bir görüntü oluşturmak ve bakışınıza etkileyici bir derinlik katmak istiyorsanız mutlaka bu yazımızı okumalısınız.

1) İnce ve Seyrek Kirpikler

İnce ve seyrek kirpik yapısına sahip kadınların hayali dolgun kirpiklere sahip olmaktır. Bu aslında doğru maskara seçimiyle mümkün. Bunun için ihtiyacınız olan kalın ve sık telli fırça özelliği olan maskara almak olacak. Rimelinizin koyu renk olmasına özen gösterin. Böylece daha yoğun ve daha dolgun kirpik görünümüne erişeceksiniz.

Kirpiklerinize hacim verirken kirpikleri birbirine yapıştıracak ürünlerinden uzak durulmalıdır. Çünkü seyrek olan kirpiklerinizin yapışması demek, kirpiklerinizin daha da cansız ve kötü görünmesi demektir. Buna dikkat etmeniz gerekir. En önemlisi kirpiklerimizde rimelle asla uyumuyoruz.

2) Kısa ve Düz Kirpikler

Kısa ve düz kirpiklere sahip olanların maskaradan beklentisi ise uzun ve kıvrık kirpiklere ulaştırmasıdır. Kirpik kıvırıcılarla işimizi görsek de bu çok uzun soluklu olmuyor. Zaten rimel sürdüğümüz fırça bizim kirpiğimize uygun değilse kirpik kıvırıcının çok da etkisi olmuyor.

Eğer siz de kıvrık ve uzun kirpiklere sahip olmak istiyorsanız yapmanız gereken kirpiğinize uygun, kıvrımlı fırçalardan kullanmalısınız. Bunun için rimeli alacağınız kozmetikçilerden yardım alabilirsiniz. Kirpiğinizdeki sorunu söyleyerek kendinize uygun rimel seçeneklerinden bütçenize uygun olanı alabilirsiniz.

3) Hacimli ve Düz Kirpikler

Herkesin kirpik tipi farklıdır. Bazıları düz kısa, bazıları da uzun ve dolgun olur ama düzdür. Anlayacağınız meydan olsa at olmaz, at olsa meydan olmaz. Neyseki çözümü artık zor değil. Doğru maskara fırçalarıyla kirpiğimizde eksik olan sorunu rahatlıkla giderebiliriz.

Eğer sizde hacimli kirpiklere sahipseniz ve kirpikleriniz kıvrımlı değilse dert etmeyin. Sizin işleminiz diğerlerine çok daha kolay. Kullanmanız gereken maskara ve fırça modeli bunun için zaten profesyonel birinden yardım alarak işe başlayabilirsiniz. Bir diğer adım ise rimelinizin fırçasını belirlemektir. Size uygun olan fırça tipi asimetrik kıllara sahip kıvrımlı bir fırçadır.

4) Yapışık Kirpikler

İlk kez duyanlar şaşırabilir, ancak gerçekten bu tarz kirpikler de var. Rimel sürmek de zor bu tarz kirpkilere öncesinde mutlaka temiz bir maskara fırçası ile taramak gerekiyor. Yoksa sürdüğünüz rimel de yapıştıracak ve top top bir görüntü oluşturacaktır.

Üstelik bu tarz kirpikler ne kadar uzun olursa olsun yapışık olduğu için daha cansız bir görüntü oluştururlar. Eğer siz de bu tarz kirpiklere sahipseniz kullanmanız gereken fırça kısa ve sık kıllara sahip olan fırçalardır.

Size önerebileceğimiz bir diğer konu ise kirpiklerinize rimel sürmeyeceğiniz dönemlerde de düzenli olarak kirpiklerinizi taramanızdır.

5) Renksiz Kirpikler

Kirpikleriniz uzun da olsa renksiz ise cansız ve yok gibi bir görüntü yaratacaktır. Hele bir de seyrekse durum gerçekten daha kötü. Bu tarz kirpiklere sahip olanların yapacağı en güzel seçenek ise ekstra renk verici rimel çeşitlerini kullanmak olacaktır.

Kirpiklerinize rimel sürerek etkili göstermenin yanı sıra çeşitli vitamin ve göz serumlarıyla beslemelisiniz. Böylece kirpikleriniz canlanır. Dikkat etmediğiniz sürece kirpiklerinizi yavaş yavaş kaybedebilirsiniz.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.


Yukarı Çık