Kudret Narının Cilde Yararları

0 kez görüntülendi

Sponsorlu Bağlantılar

Kudret Narını belki duymuş, belkide ilk kez bizimle öğrenecektirsiniz. Kudret narını bilenler cilde olan yararlarını bilerek bu faydalardan yararlanmaya çalışmaktadır. Kudret narı cilt açısından hangi yararları bulunmaktadır? Kudret narının etkileri nelerdir? gibi soruların cevaplarını sizler için araştırarak tüm ayrıntılarıyla Kudret narıyla ilgili bilgileri sunmaktayız. Kudret narı, ülkemizde de yetiştirilmektedir. Yüksek C vitamini ve faydalı birçok mineral içermesi sebebiyle kudret narının vücudumuza faydası da çoktur. Mide ve bağırsak rahatsızlıklarında oldukça tercih edilen kudret narı, kişinin dayanıklılığını ve enerji seviyesini arttırır ve uyku düzenini iyileştirir. Birçok farklı kullanım şekli bulunmakla birlikte kudret narı yağı cilde faydaları çokça olan doğal bitki ürünleri arasında bulunmaktadır. Tek yıllık olmanın yanında sarmaşık görünüme sahip olan bitkinin yaprakları ise yelpazeyi andırmaktadır. Yeşil renkli olmasından sonra yavaşça kırmızıya dönüşümü gerçekleştirilen kudret narı, E Vitamini bakımında da güçlüdür.

Aynı zamanda antioksidan etkiyle beraber hücre yenileyici özelliğe sahip olması da çok daha hızlı bir iyileşme sürecini sağlamaktadır. Kalsiyum ve Demir ile birlikte B Vitamini bakımından da yeterli düzeyde olmasından dolayı şifalı doğal bitkiler arasında yer almaktadır.

Kudret narı suyunun, erken cilt yaşlanmasını önleyen ve kırışıklıkları azaltan A ve C vitamini ile birlikte güçlü anti-oksidanlara sahip olduğu bilinmektedir.

Ayrıca, sivilceleri azaltır, egzama ve sedef hastalığının tedavisinde yardımcı olur ve cildi zararlı UV ışınlarından korur.

İçerdiği A vitamini, C vitamini, Biotin ve Çinko cilde parlaklık kazandırır.

KUDRET NARININ SAÇA FAYDALARI

Kudret narı saç sorunlarını gidermek ve saçın ömrünü uzatmak için harika bir ev ilacıdır. Aşağıda saçınıza uygulayabileceğiniz kudret narı kürlerini bulabilirsiniz.
Kepeklerden kurtulmak için kudret narı suyunu ve kimyon tohumlarını karıştırarak bir saç maskesi hazırlayabilirsiniz.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.


Yukarı Çık