Kuru Cilt Bakımı İçin Öneriler

1.286 kez görüntülendi

Sponsorlu Bağlantılar

Cilt tipiniz kuru ise daha az sivilce ve siyah nokta ile uğraşıyorsunuz anlamına gelmektedir. Yağlı ciltlerin en büyük problemlerinden olan siyah nokta oluşumu ve sivilce oluşumu sizde daha az gerçekleşiyor olsa da kuru ciltlerde daha hızlı yaşlanma ve kırışıklıklar daha hızlı derinleşerek güneşin veya soğuk havanın etkisiyle de pullanmalar ve tahriş olmalar meydana gelmektedir. Yağlı ciltlere oranla daha şanslı görülen bu cilt tipi nemlendiriciler ve güneş etkilerden koruyan koruma faktörlü kremler ile daha sağlıklı bir görünüm elde edilebilir.

Kuru cilt bakımı için öneriler arasında avakado maskesi yer almaktadır. İçermiş olduğu mineral ve vitamin aynı zamanda da doğal yağ asitlerinin etkisiyle cildi nemlendirir ve muhteşem bir görünüm elde etmesini sağlar. Avakadonun içine 1 tatlı kaşığı bal eklenerek cilt de nemin hapsedilmesi sağlanabilir.

Kuru ciltler için öneriler arasında kahve maskesi de yer almaktadır. 2 çay kaşığı kahvenin telvesi ve 2 çay kaşığı kakao ile 3 çay kaşığı süt eklenerek 2 tatlı kaşığı bal yardımı ile karıştırılan tüm malzemeler cilde uygulanır. 10 dakika bekletildikten sonra ılık suyla cilt temizlenir nemlendirici de kullanarak cildiniz eski halinden uzaklaşır ve çok daha kusursuz bir görünüm elde edilir. Kuru ciltler için süt muhteşem bir maske olarak kullanılabilir aynı zamanda cildinizin temizlenerek pürüzsüz görünmesini sağlayan süt maskesi ile belirli periyotlarla cildinizi temizlediğiniz de cildinizin zaman içerisinde yağ dengesini koruyabildiğini de gözlemleyebilirsiniz.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.


Yukarı Çık