Mineral Makyaj Nedir? Nasıl Yapılır?

1.213 kez görüntülendi

Sponsorlu Bağlantılar

Makyaj ürünlerinin cildin yapısına verdiği zarardan yakınan kadınlar için bugünkü yazımızın konusu mineral makyaj. Adından da anlaşılabileceği gibi olabildiğince sade bir görünümü temel alan bu makyaj draping makyaj olarak da biliniyor. Artık günümüzde bir çok kadın makyajında baskın tonlar, gözleri etkisi altına alan farlar, parlak rujlar yerine sadeliği tercih ediyor. Nedenini anlamak hiç de güç değil. Sektörde satılan bir çok makyaj ürünü kaliteden uzak, sağlık standartlarını tehdit eden sonuçlar doğuruyor. Bu durum hem erken yaşta cilt kırışıklıklarına hem de lekeli bir görünüme sebep veriyor. Konudan çok da uzaklaşmadan size mineral makyaj nedir sorusunun yanıtını vereceğiz. Böylelikle siz de güzel bir görünümün aslında oldukça basit uygulamalardan geçtiğini fark edebileceksiniz. Bakalım listemizde neler var;

Mineral Makyaj Nasıl Yapılır?

Ciltte onarıcı etkiye sahip olan mineral makyaj tamamı bakım amaçlı ürünlerle elde edilen makyaj şeklinde tanımlanabilmektedir. Cildin mineral dengesini koruyarak sağlıklı bir görünümün temeli haline gelen bu makyaj günümüzde bir çok ünlü isim tarafından da tercih edilmektedir.

• Dudaklardan başlayalım, içeriğinde E vitamini, havuç yağı ve antioksidan barındıran bir besleyici rujla da pekala belirgin bir görünüm elde edebilirsiniz. Özellikle dudaklardaki ruj sonrası kuruluğu ortadan kaldıran bu ürün besleyici etkisiyle de uzun süreli koruma sağlamaktadır.
• Peki ya göz farları? Günlük yaşamda sıklıkla kullandığımız makyaj ürünlerinden göz farları mineral makyaj ürünleri kapsamında satın alabileceğiniz badem, buğday ve pantenol özlerinin birleşimiyle kalıcı güzellik için yeterli zemini hazırlamakta birebir. Çizgi oluşumunu azaltan, cilde parlaklık kazandıran besleyici farlarla şık bir görünüm sergileyebilmektesiniz.

• Allıklarda da minerallerin etkili formülü tercih edebileceğiniz bir çok ürün bulunuyor. Uzun süredir kullandığınız allık markanızı bir süreliğine rafa kaldırın ve besleyici minerallerden oluşan ürünleri tercih edin. Farkı hissetmeniz hiç de zor olmayacaktır.
• Kirpikleri besleyen farlar ve göz hassasiyetini koruyan kalemler mineral makyaj nedir sorusunun yanıtını arayan kadınlar için sağlık adına verilmiş en uygun cevap olacaktır. İçeriğindeki deniz minerallerinden oluşan formül, hem gözlerinizde kalemlerin yarattığı alerjik reaksiyonları azaltacak hem de kirpiklerinizi besleyerek uzatacaktır.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.


Yukarı Çık