Nişan ve Düğün Konseptlerinde Giyinme, Makyaj ve Saç Önerileri

476 kez görüntülendi

Sponsorlu Bağlantılar

Katılacağımız davetlerde ne giyeceğimiz belki de aylar öncesinden kafamızı kurcalamaya başlar. Özellikle de o davete ev sahipliği yapıyorsak.

Gelinden sonra bütün gözlerin senin üstünde olacağını bilirsin. Ne gelinin önüne geçmelisin, ne de gelen misafirlerden daha geri planda kalmalısın. Anlayacağın üzere, yakınlık derecesine göre elbise seçimi çok hassas bir konu. Bu yüzden kendi tarzını yansıtmak isterken, konseptten uzaklaşmamalı, gelin ve damat ile olan yakınlık dereceni unutmamalısın.

Mavi Görümce Düğün Elbisesi ve Gold Görümce Abiyesi

Peki, damadın kız kardeşinin, nam-ı diğer görümceye özel abiye modelleri nasıl olmalı?

Erkekler için kız kardeşleri her zaman çok değerli olmuştur. Yapman gereken tek şey, erkek kardeşinin bu mutlu gününde, sana yakışır bir tarzda görümce elbisesi seçmek. İster uzun olsun ister kısa, görümce abiyesi olarak zarif, asil ve bir o kadar da gösterişli modelleri tercih edebilirsin.

Eğer bu konuda yardıma ihtiyacın var ise gel, birlikte görümce elbise modellerine ve bu modellere uygun saç ve makyaj detaylarına, şık aksesuar kombinlerine birlikte bakalım.

Görümce Düğün Elbiseleri Nasıl Olmalıdır?

Öncelikle, görümce abiye seçimini yaşına, vücut tipine ve davet konseptine uygun olarak yapmalısın. Damadın kız kardeşi olarak aileni temsil ettiğin bu mutlu günde, gösterişli olduğu kadar asil bir elbise sana çok yakışacaktır.

Bu sezon, yırtmaçlı şifon elbise ya da romantik volanlara sahip, balık modeller de şıklık rekabeti arasındaki güçlü modellerden. Sade ama gösterişli bir görümce düğün elbisesi tercih ediyorsan, farklı bir tasarıma sahip omuzlarının güzelliğini ortaya çıkaran halter yaka, saten, yırtmaçlı kırmızı bir elbise ile farklı tarzını yansıtabilirsin. Kırmızı tercih etmek istemiyor ancak yine de sade ama bir o kadar da gösterişli bir renk olsun istiyorsan, gümüş tonlarındaki renkleri de tercih edebilirsin. Kruvaze yaka, ince askılı gümüş elbiseler bu sene raflarda ve davetlerde göreceğimiz modeller arasında yer alıyor.

Görümcelere Özel Düğün Saç ve Makyaj Modelleri

Damadın kız kardeşi olarak, seçtiğin elbisenin şıklığı ile uyum sağlayacak saç ve makyaj kombinasyonu uygulamanı tavsiye ederiz. Abartıdan uzak, aynı zamanda güzelliğini vurgulayacak makyajları tercih edebilirsin.

Özellikle göz makyajına ağırlık vererek, bakışları daha etkileyici bir hale getirebilirsin. Işıltılı farlar ve high-lighter ile yüzüne canlılık katabilirsin. Saç modelinde ise zarif ve özenli bir görünüm yaratmanı öneririz. Islak geriye taranmış bir model, iri dalgalı açık bir saç ya da ensede hafif toplanmış bir topuz tercih edilebilir.

Söz ve Nişan İçin Görümce Elbisesi Önerileri

Belki de kız ve erkek tarafının ilk kez bu kadar yakın bir şekilde bir araya geldiği ve sevgili erkek kardeşinin mutluluğa ilk adım attığı günlerden biridir söz ve nişan. Evde aile arasında olduğu gibi büyük bir organizasyon da tercih edilebilir nişan için. Durum böyle olunca senin de söz ya da nişan görümce elbisesi tercihini konsepte göre yapmak gerekecek. Tabii ki her zamanki gibi vücut tipine uygun bir model seçmeni öneriyoruz.

2021 sezonunda tek omuz elbiseler ön planda, üstelik tek omuz elbiseler nişan ve söz törenlerinde elbise arayan görümceler için oldukça ideal bir model. Ev ve aile ortamında yapılan törende siyah tek omuz diz boyu bir görümce elbisesi tercih edebilirsin. Daha canlı ve uzun bir model tercih etmek istiyorsan, yine tek omuz kruvaze bordo görümce elbise modeli de bu konsept için ideal bir görünüm sunabilir. Salonda gerçekleşecek nişan töreni için ise ışıltılı kısa bir model ya da abartıdan uzak, uzun bir abiye elbise tercih edebilirsin.

Görümcelere Özel Söz ve Nişan Saç ve Makyaj Önerileri

Artık sen de bir görümce oluyorsun! Damadın sevgili kız kardeşi olarak söz ya da nişanda yaşına ve elbisene uygun doğal tonlarda bir makyaj yapman çok uygun olacaktır.

Doğal taranmış saçlar, rumel ile belirginleştirdiğin gözler ve hafif pembe tonlarında allık ve high-lighter sana çok yakışacaktır.. Tabii ki yaşına göre saç ve makyajında değişiklik yapabilirsin, ancak sana tavsiyemiz, abartıdan uzak durman yönünde olacaktır.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.


Yukarı Çık