Oje Lekesini Çıkartabileceğiniz Yöntemler

341 kez görüntülendi

Sponsorlu Bağlantılar

Elleri zarif gösteren, güzelleştiren en önemli objelerden biri de şüphesiz ki ojelerdir. Her zevke hitap eden renkleriyle tüm kadınlar için vazgeçilmez kozmatik ürünleri arasında yerini alır. Özellikle de bakımlı olmayı seven, ellerine ve kendine özen gösteren tüm kadınların hayatlarının en önemli parçalarından biridir.

Oje seven kadınlar olarak yeni bir oje aldığımızda heyecanla o ojeyi denemek isteriz, ancak o anda hiç yaşamak istemediğiniz bir şey başınıza geldi ve oje birden halıya döküldü! Eminim hepinizin başına 1 kere de olsa böyle bir şey gelmiştir. Böyle bir şey yaşadığınızda ne yapıyorsunuz? ya da yaşamadıysanız böyle bir şey başınıza gelse ne yapardınız?

Biz söyleyelim o anda insanın çıldırmaması elde değil gerçekten, ancak ojeniz döküldüğü an, lekenin dağılmaması için bir an önce lekeye müdahale etmek gerekiyor. Böyle durumlarda maalesef inatçı izlerle boğuşmak zorunda kalabilirsiniz. Neyse ki artık çözümü çok yakınınızda! Sizler için hayatınızı kolaylaştıracak oje lekelerini çıkarma yöntemlerini araştırdık. Eğer siz de bu konudan müzdaripseniz, çoğu ürünlerinizde oje lekeleri varsa, lekeleri çıkaramıyor ve pratik yöntemler arıyorsanız aradıklarınızın hepsi bu yazımızda.

İşte sizlere hayatınıza kolaylık katacak oje çıkarma yöntemleri!

1) Kıyafetteki Oje Lekesini Çıkarmak

En çok başımıza gelen şeylerden biri kıyafetimize oje sürmek veya herhangi bir yere dökmektir. Eğer siz de özellikle çok sevdiğiniz bir kıyafetinize oje döktüyseniz yapacağınız işlem çok basit.

İlk olarak beyaz renkli bir beze aseton dökün. Burada dikkat etmeniz gereken nokta bezin renkli olmamasıdır. Çünkü renkli bir beze aseton döktüğünüzde bezin rengi akabilir ve kıyafetinize geçebilir. İşleminize kıyafetinizin ters yüzüne aseton dökerek devam edin ve böylece kumaşınızın zarar görüp görmediğini anlamış olursunuz. Daha sonra kıyafetinizin lekeli kısmına havlu kağıt koyun ve bezle tersten lekeye çok bastırmadan ovalayın.

Bu şekilde havlu kağıt lekeyi emecek ve leke kıyafetinizden çok çabuk temizlenecektir.

2) Ojeniz Tahtaya (Mobilyaya) Döküldüyse

Eğer ojeniz tahtaya döküldüyse sakın yukardaki gibi lekenin üzerine aseton dökmeye kalkmayın. Çünkü oje çıkarıcı kıyafette olduğu gibi aynı etkiyi göstermez. Tahtada lekenin daha çok yayılmasına ve çıkmamasına neden olabilir. Yapmanız gereken işlem sadece lekenin olduğu bölgeye saç spreyi sıkıp ve 20-30 saniye beklemek gerekiyor. Daha sonra bezle lekeli bölgeyi silin. Yapacağınız işlem bu kadar basit. Eğer leke kaldıysa işleminizi tekrarlayabilirsiniz.

3) Ojeniz Halıya Döküldüyse

Halılara bulaşan oje lekelerini çıkarmak için temiz bir pamuk parçasına renksiz oje çıkarıcı damlatın. Renksiz olması önemli çünkü bazı oje çıkarıcı ürünler renkli olabiliyor ve leke bırakabiliyor. Bu yüzden bu konu önemli. Halıdaki lekeye dönecek olursak, leke çıkarıcı döktüğünüz pamuk ile lekeninin üzerine hafif hafif bastırın ve lekeyi yaymadan silmeye devam edin.

Pamuğun rengi değiştikçe işleminize temiz pamuk parçalarıyla devam etmeye özen gösterin. Bu şekilde yaptığınız işlemle lekenin çıktığını göreceksiniz.

4) Kurumuş Oje Lekesi Nasıl Çıkar?

Kurumuş oje lekesini çıkarmak, yeni dökülen oje lekesini çıkarmaya göre biraz daha zordur. Aşamlar veya işlemler hemen hemen aynıdır, ancak uğraşma süresi farklıdır. Örneğin koltuğunuza oje lekesi döküldüyse ve kuruduysa yapmanız gereken işlem aynı şekilde pamuğa veya beyaz bir beze leke çıkarıcı dökmek ve silmektir.

Dikkat etmeniz gereken nokta ise işleme başlamadan önce koltuğun görünmeyen bir yerinde test etmeniz gerekir. Çünkü leke çıkarıcınız koltuğa veya kumaşa zarar verebilir. Bir zararı yoksa işleminize devam edebilirsiniz. Leke kuru olduğu için işleminizi birkaç kez devam ettirmeniz gerekecektir.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.


Yukarı Çık