PMS Dönemi Nedir?

1.747 kez görüntülendi

Sponsorlu Bağlantılar

Kadınlar olarak bizler kimi zaman ruhsal bunalım yaşar şişkinlik, hassasiyet, gerginlik ve özellikle karın ve bacak bölgesinde kramplar hisseder ve farklı ruh haline bürünürüz. Genellikle buna adet öncesinde yaşadığımız problemler neden olmaktadır. Yaşadığımız bu problemler PMS dönemi nedir? sorusuna cevap olabilecek niteliktedir.

Üreme olgunluğuna erişmiş olan kadınların düzenli olarak gördükleri dönemi öncesinde yaşanan farklılıklara PMS dönemi denilmektedir. PMS döneminde kadınların birçoğunda gerginlik memelerde hassasiyet ruh halinde değişiklik, hafif depresyon görüntüsü sivilce oluşumu gibi problemler ortaya çıkmaktadır. Ayrıca şişkinliğe neden olduğu için görünümde kadınların en çok sıkıntı yaşadıkları durumlardan olmaktadır.

PMS tanısı konulması için bir kadından benzer şikayetlerle başka bir hastalığın olmaması gerekmemektedir. Ayrıca depresyon ve geldiği gibi durumlarında beraberinde baş göstermesi hastalığın tanısı için yeterlidir. PMS dönemi nedir ve ne zaman geçer şeklindeki sorulara cevap olarak PMS olması için Adet döneminden 3 gün sonra şikayetlerin kaybolması ve hastanın günlük yaşamına geri dönmesi gerekmektedir denilebilir. PMS tanısı koyabilmek için bir sorun yaşayan kadının adet dönemi öncesinde belirtiler ile ilgili günlük tutması da faydalı bir tedavi yöntemi olacaktır.

PMS dönemi nedir ve tetikleyen faktörler nelerdir? diyorsanız başlıca etkenler protein, mineral ve vitamin yetersizliği, kan şekeri ile ilgili sorunlar, psikolojik nedenler, bastırılmış cinsel güdüler PMS’yi tetikleyen faktörler olarak görülebilir.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.


Yukarı Çık